Turysci.pl
walizka jak dbać

Fot. Pexels.com @Ketut Subiyanto (zdjęcie ilustracyjne)

Masz walizkę na kółkach? Uważaj, przez jeden błąd możesz ją zniszczyć

19 Października 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Walizka to jedna z najważniejszych rzeczy dla każdego turysty – szczególnie, jeśli nie przemieszczacie się samochodem osobowym i podróżujecie pociągiem lub samolotem. Zniszczone kółka to prawdziwy koszmar wczasowiczów, kt

Walizka powinna być w jak najlepszym stanie, byśmy mogli z niej korzystać podczas podróży. Dlatego bez względu na to, czy kupujemy tanie bagaże, czy stawiamy na droższe wyposażenie z górnej półki, powinniśmy pamiętać o tym, by o nią dbać, dzięki czemu będzie nam służyła jak najdłużej. Przemieszczanie się po lotniskach czy dworcach kolejowych ze zniszczoną walizką to nic przyjemnego.

Zabrudzona walizka to jeszcze żaden problem, ale prawdziwy koszmar zaczyna się wtedy, gdy zniszczeniu ulegają kółka, czyniąc poruszanie się z bagażem prawdziwym wyzwaniem, nierzadko też doprowadzając do stresujących sytuacji. Dlatego warto pamiętać o tym zarówno podczas zakupu, jak i dalszego korzystania z bagażu.

Na co zwrócić uwagę, by nasza walizka nie straciła kółek zbyt szybko?

Chociaż dobra walizka nie musi kosztować fortuny, to warto pamiętać, że wyposażenie dobrej jakości często może nam służyć dużo częściej. Portal Gala24 sugeruje, że dlatego dobrze jest zainwestować w sprzęt marki Wittchen lub Puccini.

Jednak podczas wybierania kółek do walizki warto pamiętać także o czynnikach, które w czasie licznych podróży będą miały wpływ na jakość naszego sprzętu. Bardzo istotną kwestią jest waga walizki, ponieważ będzie ona obciążała koła. Jedną z najprostszych zasad brzmi: im większa walizka tym więcej kół powinna mieć.

By walizka służyła nam jak najdłużej, najlepiej kupować sprzęt wyposażony w cztery kółka. Nie można jednak zapomnieć o tym, że istotny jest także materiał, z którego są wykonane. Choć koła plastikowe są najtańsze, to ich jakość jest bardzo niska. Tego typu kółka bardzo szybko ulegają zniszczeniu i szybko możemy się rozczarować. Zdarza się, że pod przeładowaną walizką mogą nawet pęknąć.

Wczasowicze, którzy często podróżują, nie powinni jednak oszczędzać – dlatego zdecydowanie poleca się inwestowanie w kółka kauczukowe, które są dużo bardziej wytrzymałe. Warto jeszcze upewnić się, że są wyposażone w łożyska.

Walizka z dobrymi kółkami to nie wszystko – jak korzystać z niej jak najdłużej?

Jednak walizka z dobrymi kółkami to dopiero połowa sukcesu. Bardzo ważne jest, żebyśmy pamiętali o odpowiedniej konserwacji i nie nadwerężać ich możliwości. Podstawowym błędem jest jeżdżenie walizką po piachu oraz wodzie. Drobinki piasku zapychają konstrukcje, natomiast woda niekorzystnie wpływa na łożyska.

Czasami walizki ulegają uszkodzeniu podczas przerzucania na lotnisku. Dlatego warto dokupić pokrowiec, który zakrywa też kółka. Jeśli już zdecydujemy się na walizkę z czterema kółkami, powinniśmy pamiętać także o tym, aby nie ciągnąć jej jak walizki z dwoma kółkami, ponieważ zostają wtedy nadmiernie obciążone.

Bez względu na wszystko raz na rok polecamy przeprowadzić przegląd walizki. Szczególnie warto zwracać uwagę na koła. Jak już jesteśmy w temacie walizek – stworzyliśmy listę zasad, które pomogą w pakowaniu się przed wyjazdami. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Przypominamy też, że każda linia lotnicza ma swoje standardy dotyczące wielkości bagażu podręcznego. Niedawno kolejni przewoźnicy wprowadzili lub zapowiedzieli wprowadzenie dodatkowych opłat. Sprawdźcie, zanim zaplanujecie kolejne loty.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Gala24

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >