Turysci.pl
Wałbrzych szczepienie

fot. Pixabay/ maciejjonek

Wałbrzych wprowadza zniżki na atrakcje turystyczne. Mogą z nich skorzystać osoby zaszczepione

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wałbrzych proponuje tańsze bilety do miejskich instytucji kultury dla osób, które poddadzą się szczepieniu. Jest to część akcji promującej szczepienia w tym mieście.

Szczepienia w Polsce nie są obowiązkowe, jednak samorządy robią wszystko, aby zachęcić mieszkańców do przyjęcia preparatu. Wałbrzych jest pierwszym miastem w kraju, które zaproponowało obniżkę cen biletów do atrakcji turystycznych.

Zniżki dla osób po szczepieniu

Od wtorku w Wałbrzychu zacznie funkcjonować system bonusów, którymi miasto chce zachęcić mieszkańców do szczepień. Władze oferują m.in. 50-procentowe zniżki do miejskich instytucji kultury. Będą one obowiązywać również w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Aqua-Zdrój.

Ze zniżki mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha, którzy po przyjęciu przynajmniej jednej dawki preparatu. Z oferty można skorzystać również w Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatrze Lalki i Aktora i w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Prezydent Wałbrzycha zapewnił, że wszyscy pracownicy miejskich instytucji kultury oraz urzędnicy, którzy będą mieli bezpośredni kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni.

pogoda

Ostrzeżenie przed ulewami w Zakopanem. Turyści muszą bardzo uważać na szlakach

CZYTAJ DALEJ

Również prezes Zamku Książ Anna Żabska poinformowała, że już 70 proc. pracowników instytucji zostało zaszczepionych przeciw Covid-19.

Zamek Książ

Zamek Książ, fot. Pixabay/ Makalu

Pierwsze miasto w Polsce wprowadza taki system

Wałbrzych ze swoją akcją promocyjną stał się pierwszym miastem w Polsce, które wprowadza tego rodzaju system bonusów. Mają one zachęcić mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19.

Wcześniej miasto podejmowało już inne decyzje mające skłonić mieszkańców do szczepień. Pod koniec kwietnia z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha rada miasta przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców pracujących w mieście.

Uchwałę musi jednak jeszcze zatwierdzić wojewoda dolnośląski, ale prezydent miasta Roman Szełemej mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że Wałbrzych „w oczekiwaniu na decyzję nie marnuje czasu".

Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta gwarantujący odporność populacyjną – powiedział Szełemej, cytowany przez Onet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN

Podobne artykuły

Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >