Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Wakacje za granicą? Znamy łatwy sposób na odblokowanie internetu w podróży
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.02.2022 01:00

Wakacje za granicą? Znamy łatwy sposób na odblokowanie internetu w podróży

mężczyzna, samolor
fot. JESHOOTS.COM/ unsplash.com

Zagraniczne wyprawy często wiążą się z długimi przygotowaniami. Oprócz skrupulatnego pakowania walizek, zdobycia odpowiedniej waluty i zaznaczenia najciekawszych atrakcji na mapie warto zaopatrzyć swój telefon w system ExpressVPN, aby bez przeszkód korzystać z urządzenia poza granicami kraju. Zasłużony odpoczynek od szkoły czy pracy najlepiej spędzić na rozwijających podróżach. Jeśli wybierzemy zagraniczne kraje jako cel naszych urlopów, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Oprócz dogłębnego poznania kultury danego państwa należy przygotować również nasze urządzenia elektroniczne do wyprawy w nowe rejony. Aby poza granicami Polski móc korzystać z dostępu do mediów społecznościowych oraz być w ciągłym kontakcie z rodziną i bliskimi należy zainstalować w swojej komórce VPN. Całość zajmie kilka minut i zaoszczędzi Ci masy zakłopotania podczas zagranicznych wycieczek.

Jak korzystać z internetu przy pomocy VPN?

Połączenie twoje personalnego urządzenia z ExpressVPN jest dziecinnie proste i zajmie kilka minut. Wystarczy skonfigurować telefon z zainstalowanym systemem VPN, a następnie połączyć się z jedną ze 160 bezpiecznych lokalizacji na całym świecie. Po uzyskaniu dostępu urządzenie będzie działać bez zarzutu na każdej ulubionej stronie i aplikacji.

Facebook

Jeśli korzystasz z facebookowych komunikatorów w niektórych krajach możesz mieć problem z kontaktem z rodziną i przyjaciółmi. VPN sprawdzi się wtedy idealnie. Wystarczy zalogować się do konta po zainstalowaniu systemu. Wiadomości wysyłane do najbliższych będą przechodzić bez zarzutu. Youtube Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie wakacyjnych wieczorów bez ulubionych filmów na popularnym serwisie. Dzięki VPN, w każdej chwili możesz pokazać swoim towarzyszom podróży aktualny kawałek, który siedzi Ci w głowie lub relację z ostatniego meczu Twojej ulubionej drużyny. Po zainstalowaniu systemu zmieniającego adres IP możesz bez problemu połączyć się z jedną ze 160 lokalizacji. Korzystanie z ulubionych aplikacji za granicą będzie zdecydowanie łatwiejsze. Instagram Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie podróży bez obowiązkowych przerw na zrobienie zdjęć. Gdy uchwycimy niezwykły krajobraz lub artystyczne selfie od razu chcemy podzielić się nim ze światem. Poza granicami naszego kraju może być to utrudnione, gdyż niektóre państwa blokują aplikacje do udostępniania zdjęć. Przy posiadaniu VPN wrzucenie swoich ulubionych fotek będzie dziecinnie proste. Wystarczy, że połączysz się internetowo z krajem, w którym Instagram króluje wśród mediów społecznościowych. Lista państw, do których możesz przepisać swój adres IP, liczy aż 94 pozycje. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przy międzynarodowych podróżach obowiązują cię nie tylko lokalne zasady kulturowe, ale również prawa ruchu internetowego. Niektóre kraje rutynowo sprawdzają użytkowników swoich sieci, przechowując tym samym ich dane. Dzięki ExpressVPN możesz lepiej zabezpieczyć swoją prywatność podczas zagranicznej podróży. System ukryje twoje hasła do aplikacji oraz portali społecznościowych, a także bezosobowo przechowa dane twojej przeglądarki i bankowości online.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Materiał prasowy