Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > W "Milionerach" padło pytanie o odległy kraj. Nie każdy może pochwalić się podobną wiedzą
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 29.05.2022 16:48

W "Milionerach" padło pytanie o odległy kraj. Nie każdy może pochwalić się podobną wiedzą

milionerzy
Fot. Screen z: facebook.com/milionerzytvn/

W "Milionerach" padło interesujące pytanie o popularną destynację turystyczną. Czy zgadlibyście, które państwo kryje się pod nazwą Nippon? Uczestniczka programu dysponowała odpowiednią wiedzą, by kontynuować grę o milion złotych.

Program "Milionerzy" od lat jest uwielbianym teleturniejem widzów, który doczekał się już 11 sezonów i prawie 500 wyemitowanych odcinków. W jednej z najnowszych odsłon padło pytanie o odległy kraj warte 2 tysiące złotych. Nie każdy miłośnik podróży potrafiłby na nie prawidłowo odpowiedzieć.

"Milionerzy" - które państwo kryje się pod nazwą Nippon?

Milionerzy to program, w którym uczestnicy programu muszą poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać tytułową nagrodę pieniężną w wysokości miliona złotych. Podczas gry mogą skorzystać z 3. kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". W środę została wyemitowana powtórka 467 odcinka programu "Milionerzy", prowadzonego jak zawsze przez Huberta Urbańskiego. Pierwszą uczestniczką była pani Magdalena, która usłyszała geograficzne pytanie za 2 tysiące złotych.

Które państwo kryje się pod nazwą Nippon? - brzmiało pytanie. Pani Magdalena miała do wyboru cztery możliwe odpowiedzi, ale jeszcze zanim wyświetliły się one na ekranie, bez wahania udzieliła tę prawidłową.

  • A. Finlandia

  • B. Japonia

  • C. Chiny

  • D. Indie 

Czy wiecie, o jakim kraju mowa? Oczywiście chodzi o Japonię.

Co oznacza słowo: Nippon?

Określenie Nippon można przetłumaczyć jako Kraj Wschodzącego Słońca. Nazwa ta wywodzi się od dwóch chińskich ideogramów: ni (słońce) i hon (początek, źródło), które razem tworzą słowo Nihon (bądź właśnie Nippon). Pod tą nazwą kryje się właśnie Japonia, a nazwa państwa nawiązuje do początku nowego dnia dla pozostałych obszarów leżących od Japonii na zachód.

Pani Magdalena prawidłowo odpowiedziała na to pytanie, a tym samym przeszła do kolejnego etapu gry i walczyła o wygraną w wysokości miliona złotych.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: facebook.com, pomponik.pl

Tagi: milionerzy