Turysci.pl
urlop piękne miejsce

Wikimedia silu CC BY-SA 3.0 pl

Film o Michalinie Wisłockiej kręcili w pięknym miejscu. Świetna propozycja na urlop

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Urlop w miejscu, które odwiedziła ekipa filmowa pracująca nad dziełem "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" , to gwarancja wielu przyjemnych doświadczeń. Dzięki położeniu w malowniczej krainie Lubniewice zapewniają mnóst

Urlop w Lubniewicach może być wspaniałą przygodą podczas wakacji zwłaszcza dla par. W końcu trudno o lepsze miejsce niż położone wśród jezior i lasów miasto miłości. Jedna z najmniejszych miejscowości w Polsce - liczba mieszkańców wynosi około 2 tysięcy - położona w województwie lubuskim swoim urokiem przyciąga coraz więcej turystów. Podróż z Gorzowa Wielkopolskiego zajmuje jedynie niecałe pół godziny. Co znajdziemy na miejscu?

Jeśli w tym roku planujecie urlop w spokojnej i relaksującej atmosferze, Lubniewice będą wspaniałym wyborem. W okolicach miasta znajdują się trzy duże i urokliwe jeziora. Obszar, w którym położone są Lubniewice, wyróżnia się dużym i gęstym zalesieniem. Niewiele rzeczy tak koi nerwy, jak szum wody i lasów. Na miejscu jednak można znaleźć także ciekawe zabytki. Zadowoleni powinni być zarówno fani powolnego wypoczynku, jak i amatorzy aktywnej formy spędzania czasu.

Urlop w Lubniewicach - wypoczynek w mieście miłości

Spędzając urlop w Lubniewicach, warto odwiedzić XIII-wieczny gotycki kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej z neogotycką wieżą z 1882 roku. Na szczególną uwagę zasługuje także Zespół pałacowy czyli tzw.neoklasyczny Stary Zamek i Nowy Zamek o powierzchni 10 hektarów. Budowla położona jest nad Jeziorem Lubiąż. Właśnie tam między innymi przebywała ekipa pracująca nad filmem o Michalinie Wisłockiej. Znana seksuolożka otrzymała nawet w hołdzie park.

Dzięki historii Wisłockiej, spędzając urlop w Lubniewicach, możemy wypoczywać w Parku Miłości nazwanym jej imieniem. Seksuolożka przeżyła w Lubniewicach swoją wielką miłość, co zostało również poruszone w filmie o autorce "Sztuki Kochania". Nic dziwnego, że miejscowość od pewnego czasu nazywana jest miastem miłości. W Lubniewicach warto jeszcze obejrzeć zabytkowe kamieniczki oraz Ratusz. W upalne dni koniecznie trzeba wybrać się rowerem nad dwa jeziora - Lubiąż oraz Krajnik.

Jeśli w tym roku marzy wam się urlop w nieoczywistym miejscu, które nie cierpi z powodu natłoku turystów, Lubniewice mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto pojechać tam ze swoją drugą połówką i wypocząć w Parku Miłości im. Michaliny Wisłockiej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dobrej wiadomości dla wszystkich, którzy planują wakacje na Pomorzu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >