Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Tyle kosztuje wrap na lotnisku w Krakowie. Turyści przeżyli prawdziwy szok
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 17.05.2024 11:11

Tyle kosztuje wrap na lotnisku w Krakowie. Turyści przeżyli prawdziwy szok

Krakowskie lotnisko
Fot. Shutterstock/X

Miłośnicy podróży wiedzą doskonale, że odległe kraje wiążą się z długimi lotami, które niekiedy trwają niemalże cały dzień. Często wtedy decydują się na kupno posiłku na pokładzie samolotu bądź w jednej z restauracji bądź sklepów oferowanych przez lotniska. To ogromny błąd! Ceny zwalają z nóg, więc najlepszym pomysłem jest wzięcie swojego jedzenia z domu. 
 

Z pewnością większość społeczeństwa przyznałoby, że kocha podróżować. Zwiedzanie innych krajów najczęściej jednak jest możliwe dzięki transportowi samolotowemu. A takie podróże jedni uwielbiają, drudzy ciężko je znoszą. Wszyscy natomiast zgodzą się z jednym - ceny jedzenia i picia na lotniskach i pokładach samolotów są kosmicznie wysokie. 
 

Paragon grozy. Niewiarygodne, jakie ceny oferują lotniska

Zdarza się, że jeżeli odpowiednio wcześnie zarezerwujemy lot, to cena biletu może nas zaskoczyć i możemy pozwolić sobie finansowo na wymarzoną podróż. Przyjeżdżając na lotnisko zderzamy się z rzeczywistością i wręcz przepłacamy za chociażby małą wodę w butelce. 
 
Czytaj więcej: Kroję pora i mieszam z trzema dodatkami. Ta surówka pasuje do każdego obiadu

Turyści bardzo chętnie dzielą się w sieci swoimi paragonami grozy. Wielu nie dowierza, ale takie właśnie ceny pojawiają się na wielu lotniskach. 

Zdjęcie jednego z turystów, zszokowało internautów. Na krakowskim lotnisku dostrzegł, że za wegańskiego wrapa z kurczakiem należy zapłacić kwotę w wysokości 48 zł.
Niewątpliwie nie jedna osoba o głodzie, oczekująca na swój lot pokusiłaby się o kupienie tak drogiego posiłku. Dla przeciętnego Polaka, taka kwota natomiast wydaje się być co najmniej wygórowana. 
 

Kosmicznie wysokie ceny na lotniskach

Zdjęcie ukazało się na platformie X (dawniej Twitter). Internauci nie czekali zbyt długo, by je skomentować. Jeden z użytkowników postanowił także podzielić się zdjęciem, na których uchwycił zawrotną cenę tym razem za napój energetyczny. 

Puszka napoju Monster Energy wynosiła 22,50 zł. Z kolei cena za butelkę wody na lotnisku oscyluje w granicach 9 zł.
 

Dlaczego na lotniskach jest tak drogo?

Ceny na lotniskach często są prawie dwukrotnie wyższe do tych, które oferują pozostałe lokale. Pasażerowie zastanawiają się, co jest powodem takiego zjawiska. Dyrektor zarządzający ds. operacji i rozwoju, Andrzej Miłaszewicz w rozmowie dla portalu money.pl wyjaśnił, że ceny na lotniskach ustalane są przez najemców, a nie samo lotnisko, jednak trzeba wziąć pod uwagę wysokie opłaty za najem powierzchni, koszty zatrudnienia pracowników, a także czynsz, który na lotnisku jest znacznie wyższy. 

Na lotnisko ze swoim jedzeniem

Internauci przerażeni wysokimi cenami, jakie oferują lokale na lotniskach, stwierdzili, że najlepszym pomysłem byłoby, gdyby każdy z podróżnych zabierał ze sobą swoje własne jedzenie z domu, bądź takie, zakupione poza terenem lotniska. 

Czytaj więcej: Skarb odnaleziony w Górach Świętokrzyskich. Stoi za nim XVIII-wieczny oszust

Tak zresztą wielu z nich od dawna czyni. To dobry sposób, by nie przepłacać na lotniskach. W przypadku, gdy będąc na lotnisku chcemy zamówić większy posiłek, zwykle okazuje się, że za tę samą cenę możemy zamówić obiad dwuosobowy w dobrej restauracji znajdującej się poza lotniskiem.