turystyka mają dośćFot. Wikipedia.org/1878 power/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Nasi sąsiedzi mają dość polskich turystów. Nie mają już siły. Wydali jasny komunikat

Turystyka – choć z reguły kojarzy się z samymi pozytywnymi aspektami – może sprawiać wiele kłopotów. W tym sezonie aż za dobrze przekonali się o tym nasi sąsiedzi, którzy mają wyraźnie dość nieodpowiedzialnego zachowania polskich wczasowiczów. Media nagłośniły jasny komunikat, który pojawił się w tej sprawie.

Turystyka uprawiana przez Polaków dała się we znaki naszym sąsiadom. Słowackie służby przedstawiły niepokojące statystyki, wydając jasny komunikat w tej sprawie. Mają dość nieodpowiedzialnego zachowania polskich wczasowiczów, którzy będąc na wczasach, zapomnieli o odpowiednim przygotowaniu. Tegoroczny sezon wakacyjny był dla słowackich służb bardzo pracowity.

Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzjęNareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzjęCzytaj dalej

Z raportu słowackich ratowników górskich z Horskiej Zachrannej Służby wynika, że uprawiana przez Polaków turystyka nie należy do odpowiedzialnych. Zgodnie z przedstawionymi statystykami dotyczącymi tegorocznego sezonu letniego aż jedną czwartą ratowanych w słowackich Tatrach wczasowiczów stanowią właśnie Polacy. Niestety kilku naszych rodaków zginęło w tym regionie.

Turystyka w słowackich Tatrach. Nieprzygotowani i nieodpowiedzialni Polacy.

Słowaccy ratownicy górscy zauważyli, że w tym roku polska turystyka przyczyniła się do wielu niebezpiecznych sytuacji. Nasi sąsiedzi podkreślili, że polscy wczasowicze bardzo często wybierali się w góry nieprzygotowani i nieodpowiednio wyposażeni, nie stosowali się również do zaleceń bezpieczeństwa, przez co wielu z nich potrzebowało pomocy służb. Pojawił się apel do turystów o większy rozsądek.

Jak zauważył Peter Svatojansky z HZS, cytowany przez portal Onet, polscy turyści nie planowali swoich tras i zdarzało im się lekceważyć wysokogórskie szlaki. Zaznaczono także, że część wczasowiczów nie miała wykupionych ubezpieczeń od wypadków, natomiast akcje ratownicze w tym regionie są odpłatne. Według statystyk około 30 procent osób ratowanych przez HZS nie miało polis i musiało pokrywać koszty czynności ratowników.

Niestety w słowackich Tatrach zginęło w tym sezonie wakacyjnym 6 Polaków. Służby przypominają, aby cel wyprawy ustalać jeszcze przed wejściem na szlak, by móc się odpowiednio przygotować. Istotne jest także stosowanie się do informacji turystycznych oraz oznaczeń. Ratownicy zalecają również, aby nie wybierać się na samotne wędrówki i chodzić w parach. Przed wspinaczką każdy powinien też naładować swój telefon i zapisać numer do centrali ratowników górskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna Opozda zakasowała wszystkie inne celebrytki. Zdjęcie z Grecji zapiera dech, wygląda jak Afrodyta
2. Kotlet schabowy w wersji po cygańsku. Jeden składnik całkowicie zmienia smak tradycyjnego dania
3. Żywioł był bezlitosny, uderzył z pełną mocą. Gigantyczne zniszczenia i ranni, dramatyczne informacje za granicy

Turystyka w górach jest bardzo popularna wśród Polaków, natomiast należy pamiętać, że góry to teren, w którym trzeba zachować dużą ostrożność. Na szlakach nie powinno się także spożywać zbyt dużych ilości alkoholu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skandalu w popularnym kurorcie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Podczas smażenia piersi z kurczaka wypłynęła biała wydzielina? Mamy wyjaśnienie, czym jest
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Dramat w zachodnio-pomorskim. Kolejne psy padły ofiarą truciciela, właścicielka nie ma wątpliwości

Źródlo: Onet.pl

Następny artykuł