Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 17.05.2022 12:34

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Lotnisko
fot. Matthew Turner/canva.com

Pewien mężczyzna awanturował się na lotnisku w Tajlandii. Postawiono mu łącznie siedem zarzutów. Za jeden z nich grozi w Tajlandii nawet kara śmierci. Jak informuje tamtejszy pułkownik policji, potrzebne jest postępowanie sądowe, na którym zostanie podjęta decyzja.

34-latek niszczył mienie, wymachiwał przedmiotem przypominającym broń, był pod wpływem silnych narkotyków. To tylko niektóre z przewinień desperata. Jak się okazuje, kara może być dotkliwa.

Awanturował się na lotnisku w Tajlandii. Kara może być drastyczna

Jak pisze CNN, mężczyzna przyjechał na lotnisko motorem. Kiedy nie wpuszczono go na strefę bezpieczeństwa, wyjął przedmiot przypominający broń i postanowił dostać się na teren lotniska inną drogą. Następnie próbował rozbić szybę, za którą znajdowała się już część lotniska z pasażerami po przeprawie bezpieczeństwa.

34-awanturnika w końcu udało się schwytać. Postawiono mu łącznie siedem zarzutów – relacjonuje tamtejszy pułkownik policji. Dotyczyły m.in. zniszczenia mienia i gróźb krzywdzenia ludzi. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie narkotyki (metamfetaminę połączoną z kofeiną).

Jak czytamy na portalu CNN, niektóre z zarzutów dotyczą wykroczeń przeciwko żegludze powietrznej. Te są surowo karalne w Tajlandii. Za niektóre grozi nawet kara śmierci. Motywacja delikwenta nie jest znana. Najprawdopodobniej był pod wpływem narkotyków.

- Maksymalnym wyrokiem może być kara śmierci, ale konieczne jest postępowanie sądowe, aby zdecydować, czy mężczyzna powinien ponieść tak surową karę – powiedziała policja.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]. Źródło: CNN

Tagi: Tajlandia