Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Raj zamknięty dla turystów. Pilny komunikat władz włoskiej wyspy
Natalia Księżak
Natalia Księżak 23.06.2024 11:32

Raj zamknięty dla turystów. Pilny komunikat władz włoskiej wyspy

wyspa capri
fot.Alina Vaska/Shutterstock

Tysiące turystów musiało zmienić swoje plany i pozostać na włoskim kontynencie. Burmistrz jednej z najpopularniejszych wysp w kraju, Capri, zabronił turystom wjazdu. Wszystko przez nagłą, kryzysową sytuację.

Turyści z zakazem wjazdu na najpiękniejszą wyspę we Włoszech

Capri to jedna z najpiękniejszych wysp we Włoszech. Słynie z cudownych widoków, błękitnej wody i stromych skał. Capri to także luksusowy kurort pełen bogatych willi i sklepów, takich jak Prada czy Dior. W ciągu jednego dnia potrafi przypłynąć tu nawet 10 tys. turystów. 

Czytaj więcej: Brak parawanów i tłumów turystów nad Bałtykiem? Ta miejscowość to prawdziwa perełka

Na włoskiej wyspie sprawy przyjmują jednak coraz gorszy bieg. “Z powodu ogromnych tłumów i chaosu w porcie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego” - alarmował już wcześniej na łamach "Il Mattino"  burmistrz Marino Lembo.

Burmistrz popularnej wyspy wydał pilny komunikat

W ostatnich dniach na Capri pojawiły się również problemy z dostawami wody. To przelało czarę goryczy. W sobotę burmistrz jednej z najpopularniejszych włoskich wysp wydał nakaz wstrzymania napływu turystów.  

Decyzja  była spowodowana m.in. awarią akweduktu, która pozbawiła mieszkańców i turystów dostaw świeżej wody. Burmistrz Paolo Falco powiedział, że bez zaopatrzenia w wodę nie da się zapewnić podstawowych usług „tysiącom ludzi”, którzy codziennie przyjeżdżają na wyspę w sezonie turystycznym .

„Sytuacja zdrowotna i higieniczna jest krytyczna, podjęliśmy już środki zaradcze: aktywowaliśmy jednostkę kryzysową i wydaliśmy restrykcyjne zarządzenie” – dodał burmistrz.

Komunikat zaskoczył tysiące turystów

Komunikat mocno zaskoczył turystów. Zarządzenie burmistrza zostało wydane w sobotę po godzinie 9 rano, powodując natychmiastowe wstrzymanie przepraw promowych na Capri. Wszystkie jednostki wodne zostały zawrócone.

Mimo to, długie kolejki pasażerów do kas biletowych w portach na południu Neapolu, z którego wypływa większość promów na Capri. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zakaz dla turystów zostanie zniesiony.