Turysci.pl
Kraków

canva.com

Turyści z zagranicy odwołują podróże do Krakowa. Wiemy, czego się obawiają

26 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Kraków od dawna jest jednym z najciekawszych miejsc dla zagranicznych turystów. Szczególnie wiosną i latem jest ich w tym mieście mnóstwo. Jak się jednak okazuje, nadchodzące miesiące mogą być pod tym względem wyjątkowo biedne. Wszystko przez to, co dzieje się na Ukrainie.

Okazuje się bowiem, że krakowska branża hotelarska bardzo ucierpi przez wojnę, choć nie jest nią bezpośrednio dotknięta. Niewiele pomagają nawet przybywający uchodźcy.

Kraków przejdzie kryzys branży hotelarskiej

Jak dowiedział się portal "Onet", zagraniczni turyści wręcz masowo odwołują swoje poczynione z wyprzedzeniem rezerwacje, bo po prostu boją się niedaleko toczonej wojny. Mało tego, ze względu na to, że nie wiadomo kiedy się ona skończy, potencjalni goście nawet nie chcą przesuwać terminów na późniejsze, a całkowicie z nich rezygnują.

Wydawać by się mogło, że ten problem wręcz z naddatkiem rozwiążą napływający z Ukrainy uchodźcy. W końcu od początku wojny przybyło ich do naszego kraju aż 2 miliony. Część z nich jest goszczona w polskich domach, ale inni muszą szukać noclegu na własną rękę, zajmując właśnie hostele i inne podobne miejsca.

Ci, choć gwarantują chwilowe obłożenie noclegowni, nie ułatwiają prowadzenia działalności, ponieważ ich pobyty są krótkie i nieprzewidywalne. Wobec tego nie sposób zaplanować zazębiające się, dłuższe turnusy, które są najpewniejszym źródłem dochodu takich biznesów.

Nie tylko Kraków ma ten problem

Warto podkreślić, że ta bolączka trapi nie tylko krakowskich hotelarzy. Również inne hotele z polskich, szczególnie bliskich wschodniej granicy miast mają ten problem. Ponadto borykają się z nim także Węgrzy i Słowacy, których kraje też graniczną z pochłoniętą wojną Ukrainą.

Warto podkreślić, że boją się jej nie tylko turyści. Już w najbliższy wtorek w Chorzowie Polska ma rozegrać mecz ze Szwecją o awans do mistrzostw świata. Skandynawowie również zgłaszali swój sprzeciw dotyczący miejsca rozegrania starcia, twierdząc, że jest ono zbyt blisko wojny. Póki co jednak wszystko wskazuje na to, że mecz odbędzie się we wcześniej planowanej lokacji i terminie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.onet.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >