Turysci.pl > Polska > Turyści w Tatrach zapłacą więcej za bilety. TPN wprowadził nowy cennik
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:23

Turyści w Tatrach zapłacą więcej za bilety. TPN wprowadził nowy cennik

Polska
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Od początku marca obowiązuje nowy cennik biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Turyści, którzy chcą korzystać z tatrzańskich szlaków, będą musieli zapłacić więcej.

Od 1 marca br. wzrosły ceny biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nowy cennik można już znaleźć na oficjalnej stronie internetowej TPN.

Nowe ceny biletów w Tatrzańskim Parku Narodowym

Bilet normalny od 1 marca kosztuje już 8 zł (wcześniej było to 7 zł), natomiast ulgowy to koszt w wysokości 4 zł, czyli o 50 gr więcej niż przed rokiem. Poniżej zamieszczamy aktualny cennik biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego:

  • normalny: 8 zł/dzień (wcześniej 7 zł),

  • ulgowy: 4 zł/dzień (wcześniej 3,50 zł),

  • 7 dniowy - normalny : 40 zł (wcześniej 35 zł)

  • 7 dniowy - ulgowy: 20 zł (wcześniej 17,5 zł)

  • grupowy bilet (do 10 osób) - normalny: 72 zł (wcześniej 63 zł)

  • grupowy bilet (do 10 osób) - ulgowy: 36 zł (wcześniej 31,5 zł)

Warto podkreślić, że bilety ulgowe przysługują: uczniom szkół i studentom, emerytom i rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz żołnierzom służby czynnej.

Część osób jest również całkowicie zwolniona z opłat, m.in. mieszkańcy gmin położonych w granicach parku narodowego oraz gmin graniczących z parkiem narodowym, dzieci do lat 7 czy posiadacze Karty Dużej Rodziny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Radio Zet, TPN

Tagi: