Turysci.pl
szczepienia w san marino

fot. Unsplash/ CDC

Turyści w San Marino mogą odpłatnie przyjąć szczepionkę. Muszą spełnić jednak warunek

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szczepienia w większości krajów nie są obowiązkowe, jednak mogą znacznie ułatwić podróżowanie. Władze San Marino zdecydowały się na przełomowy krok. Zaoferują turystom szczepienie w cenie 50 euro za dwie dawki. Warunkiem jest jednak zatrzymanie się w tamtejszym hotelu.

Potwierdzenie szczepienia w wielu krajach jest dokumentem zwalniającym z kwarantanny oraz przepustką do swobodnych podróży. San Marino zaoferuje zagranicznym turystom płatną szczepionkę przeciw Covid-19.

San Marino chce odpłatnie szczepić zagranicznych turystów

Jak poinformowały włoskie media, władze San Marino podjęły decyzję o wprowadzeniu odpłatnych szczepień dla zagranicznych turystów. Jak jednak wynika z rozporządzenia, prawo do szczepień będą mieli ci zagraniczni turyści, którzy nie są rezydentami Włoch.

Zagraniczni turyści, aby zaszczepić się w San Marino, muszą przy okazji szczepienia zatrzymać się w hotelach na terenie tego kraju przez co najmniej trzy noce. W przypadku dwudawkowych szczepionek należy zrobić to przy każdej dawce.

San Marino prowadzi szczepienia dwoma preparatami. Przede wszystkim rosyjską szczepionką Sputnik V, a także szczepionka firmy Pfizer, jednak tych jest znacznie mniej.

TPN zamyka szlaki dla skiturowców

TPN od 4 maja zamyka większość szlaków dla turystyki narciarskiej

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że ta pierwsza nie została jeszcze zatwierdzona przez Europejskiej Agencji Leków (EMA), a szczepienie tym preparatem nie daje możliwości otrzymania tzw. paszportu szczepionkowego dla obywateli Unii Europejskiej.

Dziennik „Corriere della Sera" zapytał ministra turystyki San Marino Federico Pedini Amati o powody wykluczenia Włochów z tej oferty. Jak wyjaśnił, rozmowy w sprawie obywateli tego kraju trwają. „Wszystko zależy od tego, jak zostanie to rozwiązane" - mówił.

Jak się okazuje, problemem może być rosyjska szczepionka, która nie ma aprobaty EMA. Ponadto szczepionki firmy Pfizer prawdopodobnie nie zostaną przeznaczone na sprzedaż, bo jego dawki zostaną podane osobom starszym i chorym - informuje włoski dziennik.

Preparaty Sputnik V nie uprawnią również obywateli San Marino do swobodnego podróżowania po Włoszech. Przypomnijmy, że konieczne jest do tego świadectwo szczepienia, ale preparatem zaaprobowanym przez EMA.

Warto zaznaczyć przy tym, że San Marino wkrótce stanie się pierwszym w Europie krajem „wolnym od COVID-19" dzięki zaawansowanej kampanii szczepień. Minister Zdrowia San Marino Roberto Ciavatta wyraził nadzieje, że EMA uzna szybko szczepionkę Sputnik V.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >