Turysci.pl
turyści najgorsze zachowania

Wikimedia Kac_zoR CC BY-SA 3.0

Najgorsze zwyczaje turystów. Zachowania, których nie lubimy, lecz często spotykamy

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Turyści nieraz zapominają o tym, że nie są jedynymi osobami, które korzystają z plaży. Niestety takie zachowanie często przeszkadza wszystkim dookoła, psując radość z wyczekiwanego urlopu. Pewne postawy są wyjątkowo krytykowane. Na pewno mieliście

Turyści to jedna z ciekawszych grup ze względu na jej różnorodność. Niektórzy uwielbiają wypoczywać, nie zwracając na siebie uwagi, ciesząc się spokojem i chwilą wytchnienia, zapominając o stresie związanym z codziennością. Niestety nie wszyscy spędzają wakacje w ten sposób. Prawie na każdej plaży można znaleźć wczasowiczów, którzy nie przejmują się komfortem pozostałych i zachowują się, jakby byli na prywatnym obiekcie. Na pewno kojarzycie te zachowania.

Zawsze znajdą się turyści, którzy myślą, że są jedynymi osobami na plaży. Głośna muzyka, morze alkoholu i smród grilla - to tylko kilka z ich znaków rozpoznawczych. Nierzadko też zapominając, że nie są na plaży nudystów, odsłaniają zbyt wiele, podczas gdy obok nieraz wypoczywają małe dzieci z rodzicami. Tacy wczasowicze mogą zmienić innym urlop w piekło. Przedstawiamy listę najgorszych zachowań, które mogą doprowadzić do szału pozostałe osoby korzystające z kąpielisk.

Najgorsi turyści świata - lista największych grzechów popełnianych na plaży

Niewiele jest gorszych zjawisk, niż turyści, którzy przesadzają z alkoholem na plaży. Kąpielisko traktują jak prywatną imprezownię, wydzierając się i przekraczając wszelkie normy społeczne. Niestety w sezonie wakacyjnym to dość częsty widok, który nieraz występuje także z grillowaniem, które jest kolejnym krytykowanym zachowaniem nad wodą. Większość osób, spędzając czas na plaży, woli oddychać świeżym powietrzem, zamiast wdychać dym i czuć zapach rozpałki.

Irytujący potrafią być również turyści, budujący wielkie fortece z parawanów blisko wody. Tym samym znacznie utrudniają kąpanie się pozostałym wczasowiczom. Wystarczy kilka grup tego typu turystów, aby plaża zmieniła się w piaszczysty tor przeszkód. Chociaż parawany same w sobie potrafią być pragmatyczne, to powinniśmy korzystać z nich, pamiętając o komforcie innych osób. O odpowiedzialności często zapominają także osoby, które przychodzą na plaże z dziećmi czy psami. Turyści często spuszczają z oczu swoje pociechy, co może skończyć się nawet tragedią.

Jacy turyści jeszcze działają nam na nerwy? Wiele rodzin z dużym niesmakiem ogląda wczasowiczów, którzy zapominają, że nie są na plaży nudystów, odsłaniając zbyt wiele. Podobnie ma się to do par, które pozwalają sobie na dużo namiętności. Pamiętajcie, aby przebywając nad kąpieliskiem, nie psuć urlopu innym. W końcu plaża jest miejscem publicznym. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o oburzającym zachowaniu podróżnych w samolocie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Interia

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >