Turysci.pl

fot. Pixabay/ Skitterphoto (zdjęcie ilustracyjne)

Turkish Airlines zawiesza sprzedaż biletów do państw trzecich dla Rosjan

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Turkish Airlines zawiesiły od 10 marca sprzedaż Rosjanom biletów na loty z Turcji do krajów trzecich - poinformowały wczoraj wieczorem ukraińskie media. Rosyjskie Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki przekazało, że powodem może być blokada rosyjskich kart płatniczych w systemach Visa i Mastercard.

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że Turkish Airlines planuje dalszy rozwój w Rosji i zwiększenie liczby swoich połączeń z tym krajem. Wczoraj poinformowano jednak, że sprzedaż biletów na połączenia do państw trzecich została dla Rosjan zablokowana.

Rosjanie mogą mieć problem z zakupem biletów

Jak poinformował ukraiński portal Biznes Censor, narodowy przewoźnik Turcji poinformował już o tej decyzji rosyjskich odpowiedników.

– Chcielibyśmy poinformować, że od 10 marca 2022 roku Turkish Airlines tymczasowo wstrzymają sprzedaż biletów na trasy poza Rosją. Obecnie bilety można wystawiać tylko z wylotem/przylotem z Rosji – czytamy w oświadczeniu Turkish Airlines cytowanym przez ukraińskie media.

Turkish Airlines
fot. Telegram/ Verkhovna Rada of Ukraine

Oznacza to, że Rosjanie mogą w dalszym ciągu kupować bilety przewoźnika, jednak wyłącznie na trasach, które zaczynają się lub kończą w Rosji.

Możliwe jest jednak wykupienie jednego bilet na loty Turkish Airlines z kilkoma segmentami - na przykład na trasie Moskwa - Stambuł - Male - Stambuł - Moskwa. Rosjanie nie mogą jednak kupić osobnego biletu do innego kraju poza Rosją, na przykład Stambuł - Nowy Jork lub Stambuł - Male.

Rosjanie wciąż mogą jednak kupować bilety do kraju trzeciego przez Stambuł za pośrednictwem touroperatorów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Biznes Censor

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Pilot zemdlał za sterami samolotu. To co zrobili dwaj pasażerowie odbiera mowę
Czytaj więcej >

Świat

Najlepsze lotnisko świata wybrane. Jest tam basen. kino, motylarnia i gigantyczna zjeżdżalnia
Czytaj więcej >

Świat

Przewoził w walizce groźne, żywe zwierzęta z Afryki. Tłumaczył, że chciał je zjeść w domu
Czytaj więcej >

Świat

Dwaj piloci pili kawę i jedli ciasto w kokpicie podczas lotu. Co gorsze, sami pochwalili się zdjęciem
Czytaj więcej >

Świat

Nie do wiary, na co wpadł steward z Indii. Był pewien, że jego skrytki nikt nie odkryje
Czytaj więcej >

Świat

Cały samolot zaczął się trząść po tym, co zrobił kontroler lotów. Pasażerowie nie mogli wytrzymać
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]