Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Trzy pomysły na szybki wyjazd pociągiem poza Polskę. Bilety poniżej 90 złotych
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 30.05.2024 17:01

Trzy pomysły na szybki wyjazd pociągiem poza Polskę. Bilety poniżej 90 złotych

Pociąg PKP (zdjęcie poglądowe)
Fot. Marlena Kaczmarek / Turysci.pl

Szukacie pomysłów na szybki city break poza Polską? Okazuje się, że planując taki wyjazd, wcale nie trzeba szykować się na podróż samolotem lub godziny spędzone za kierownicą. Z pomocą przychodzi polska kolej, ponieważ za korzystne ceny można dotrzeć w naprawdę ciekawe miejsca.

Pociągiem do Wilna

W ofercie PKP znajdziemy regularne połączenie na linii Kraków – Wilno. Czas takiej podróży to około 13 godzin. Natomiast cena za miejsce w drugiej klasie zaczyna się od 130 złotych. Do pociągu możemy także wsiąść na kolejnych stacjach, na przykład w Warszawie, czy Białymstoku i wtedy oczywiście koszty oraz czas przejazdu będą mniejsze.

W stolicy Litwy na zwiedzających czeka masa atrakcji. Warto wspomnieć choćby o zabytkowej starówce pełnej barokowych i gotyckich kościołów. W końcu nie bez powodu Wilno często nazywane jest „miastem świątyń”. Obowiązkowym punktem na mapie miasta jest także wzgórze zamkowe, na którym znajdziemy dwa historyczne obiekty. 

Pociągiem do Budapesztu

Do stolicy Węgier możemy dojechać między innymi z Rzeszowa, Katowic, Krakowa i Warszawy. Podróż ze stolicy Polski zajmie około 12 godzin. Miejsce siedzące na promocji można upolować już za nieco ponad 100 złotych, ale znajdziemy też połączenia z wagonami sypialnymi.

W Budapeszcie koniecznie trzeba zobaczyć neogotycki budynek Parlamentu, który jest jednym z największych na świecie obiektów tego typu. Żaden turysta obojętnie nie przejdzie także obok Zamku Królewskiego, Bazyliki św. Stefana, czy Wyspy Małgorzaty - tam coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zabytków, jak i wypoczynku w zieleni.

Pociągiem do Pragi

PKP oferuje regularne połączenia do stolicy naszego południowego sąsiada. Dojedziemy tam pociągiem relacji Warszawa – Praga. Czas podróży to około 9 godzin, a promocyjne bilety w drugiej klasie, które nie tak trudno znaleźć, zaczynają się od około 110 złotych.

Możemy też wybrać pociąg relacji Przemyśl - Praga. Zatrzymuje się on między innymi w Rzeszowie i Krakowie. Podróż ze stolicy Małopolski do Pragi zajmuje około 6 godzin, a za bilet na tym odcinku zapłacimy nawet poniżej 90 złotych.

Na miejscu na podróżnych czeka miasto z tysiącletnią historią. Wśród najsłynniejszych obiektów należy wymienić: Most Karola, Zamek na Hradczanach, czy Katedrę św. Wita - arcydzieło gotyku w skali Europy. Podróż może być także świetną okazją do zasmakowania w charakterystycznej czeskiej kuchni.

Czytaj więcej: Do tych zagranicznych miejsc dojedziesz pociągiem. Lista jest naprawdę długa