Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Tragiczny wypadek Flixbusa. Zginęło 5 pasażerów, są ranni
Natalia Księżak
Natalia Księżak 27.03.2024 14:33

Tragiczny wypadek Flixbusa. Zginęło 5 pasażerów, są ranni

flixbus
fot,GERT EGGENBERGER/AFP/East News/Zdjęcie Ilustracyjne

Podróż na Święta Wielkanocne zakończyła się koszmarem. Co najmniej 5osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku tragicznego wypadku autokaru Flixbus, do którego doszło w środę rano, około godziny 10. Na pokładzie znajdowało się  2 kierowców oraz  53 pasażerów. Flixbus zmierzał do Zurychu.

Do wypadku doszło niedaleko Lipska. Jadący autostradą A9 autokar z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i przewrócił się. W akcji ratunkowej brało udział 5 śmigłowców. 

 

Tragiczny wypadek Flixbusa. Nie żyje 5 pasażerów

Autokar wyruszył z głównego dworca autobusowego (ZOB) w Berlinie w środę około godziny 8:00. Na pokładzie znajdowało się 2 kierowców i 53 pasażerów. Flixbus zmierzał do Zurychu. Kolejnym przystankiem na trasie miała być Norymberga. 

Niestety, już po przejechaniu 170 kilometrów na autostradzie A9 w Saksonii doszło do katastrofy.

Ponad 20 rannych w wyniku wypadku autokaru pod Lipskiem

Podróż zakończyła się tragicznie w pobliżu Lipska około godziny 9:45. „W wypadku zginęło pięć osób” – potwierdził niemieckiemu BILD rzecznik policji Olaf Hoppe - “początkowo sytuacja na miejscu była niejasna. Potwierdzono, że co najmniej 20 osób zostało rannych, a 5 osób zginęło. Trwa usuwanie autobusu”.

Według informacji, jakie podaje gazeta, autobus nagle wypadł z drogi pomiędzy węzłem Wiedemar a Schkeuditzer Kreuz (kierunek Monachium ). Zjechał z autostrady, wjechał w grupę przydrożnych drzew i przewrócił się. W wyniku uderzenia, pasażerowie zostali “wyrzuceni” z miejsc, a autobus został poważnie uszkodzony. Na pokładzie autokaru znajdowały się również dzieci.

 

Służby badają okoliczności wypadku Flixbusa

W związku ze zdarzeniem, policja natychmiast ogłosiła alarm i powiadomiła wszystkie jednostki w okolicy. Według służb, do akcji ratunkowej wykorzystano 5 helikopterów. W wypadku rannych zostało co najmniej 20 pasażerów, niektórzy poważnie. Co najmniej jedna z ofiar śmiertelnych znajdowała się pod autobusem. Jezdnia w stronę Monachium na czas pracy służb została zamknięta. Według niemieckich mediów, utrudnienia na tej drodze potrwają jeszcze kilka godzin.

Jak potwierdził Flixbus, obaj kierowcy autobusu przeżyli. Nie ma jeszcze informacji na temat tożsamości ani pochodzenia ofiar. Ranni i wszyscy, którzy przeżyli wypadek, zostali przewiezieni do szpitali.

Rzecznik Flixbusa Sebastian Meyer przekazał reportom Der Bild : „Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Oczywiście ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i ratownikami na miejscu i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby szybko i całkowicie wyjaśnić przyczynę wypadku. Nasze myśli są ze wszystkimi dotkniętymi tym wypadkiem i ich rodzinami.”

Zobacz też: Zła wiadomość Ryanaira. Z Modlina znika uwielbiana trasa