Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tragiczny weekend w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało 34-latka
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 21.04.2024 14:13

Tragiczny weekend w Tatrach. Ratownicy znaleźli ciało 34-latka

Tatry (zdjęcie poglądowe)
fot. Natalia Księżak Tatry (zdjęcie poglądowe)

W niedzielę 21 kwietnia rano ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowali o odnalezieniu cała poszukiwanego turysty. 34-latka nie dało się uratować.

Akcja w Tatrach

Jak podaje m.in. radio RMF FM, w nocy ok. północy ratownicy TOPR otrzymali zgłoszenie na temat zaginionego turysty. 34-latek nie wrócił z wycieczki, a rodzina nie miała z nim kontaktu. 

Ratownicy ruszyli do akcji i ok. 4.45 w rejonie Świnickiej Kotlinki znaleźli ciało mężczyzny. 34-latka nie dało się uratować. 

Tragedia w Tatrach

"Mężczyzna miał przy sobie detektor lawinowy, dzięki któremu ratownicy TOPR szybko odnaleźli go pod z wałami śniegu" - przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową ratownik TOPR. 

"Od razu po dotarciu na lawinisko na swoich urządzeniach ratownicy złapali sygnał nadawany przez detektor i po ok. dwóch minutach dotarli do poszkodowanego, który znajdował się 40 cm pod śniegiem. Wydobyli go na powierzchnię, ale na ratunek było już za późno" - dodał. 

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego

Jak podała zakopiańska policja, ratownicy przetransportowali ciało do początku szlaku na Halę Gąsienicową z Brzezin. Ciało z polecenia prokuratury zabezpieczono do dalszych badań.

Czytaj więcej: "Są tacy, co wołają sobie cenę Bóg wie ile". Mieszkanka Zakopanego wyjawia prawdę o branży

Powyżej 1700 metrów n. p. m. obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.