Turysci.pl > Polska > Tragiczny finał poszukiwań seniorki w Tatrach. 79-latki wypatrywano nawet ze śmigłowca
Natalia Księżak
Natalia Księżak 16.11.2023 16:39

Tragiczny finał poszukiwań seniorki w Tatrach. 79-latki wypatrywano nawet ze śmigłowca

poszukiwania tatry
TT/ Tygodnik Podhalański

Strażacy, policjanci, członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej, a także śmigłowiec TOPRu z ratownikami. Do akcji poszukiwawczej w Tatrach zaangażowano niemal wszystkie służby. Dziś po południu odnaleziono ciało 79-letniej seniorki w okolicach jednej z tatrzańskich dolin.

Niestety, nawet uważane za najprostsze ścieżki w Tatrach, mogą okazać się niebezpieczne. O tragicznym finale poszukiwań, jako pierwszy poinformował Tygodnik Podhalański.

Poszukiwania 79-letnie seniorki w Tatrach

79-letnia seniorka zaginęła wczoraj w okolicach Jaszczurówki w Zakopanem. Kobieta we wtorek ok. godz. 13 wyszła z domu i do dzisiejszego poranka nie dała znaku życia. Kobieta miała się udać w kierunku Nosalu. 

Dziś rano Służby poszukiwawczo - ratownicze zostały wezwane, by przeszukać teren. W akcji udział strażacy, policjanci, członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratunkowej, a także śmigłowiec z ratownikami TOPR. Na profilach służb natychmiast pojawił się również opis poszukiwanej seniorki i apel o pomoc.

Tragiczny finał poszukiwań w Zakopanem

W poszukiwania w okolicach Jaszczurówki zaangażowani zostali strażacy z OSP Zakopane - Olcza, OSP Kościelisko, OSP Poronin i OSP Dzianisz Górny, którzy przybyli na miejsce z quadami i dronem. Ratownicy przeszukiwali teren również z poziomu śmigłowca. 

Niestety, po niecałych 2 godzinach od rozpoczęcia poszukiwań kobieta została znaleziona martwa. Okoliczności tej sprawy będzie wyjaśniać teraz policja i prokuratura.

Poszukiwania ze śmigłowca. Służby pracują na miejscu

Asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji podaje, że "zaginiona została odnaleziona ok.g. 10.30 w pobliżu miejsca zamieszkania. Niestety kobieta nie żyje. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia. Na obecnym etapie to jedyne informacje jakie mogę Państwu przekazać. Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i pomoc w poszukiwaniach."