Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tragedia w "polskiej Chorwacji". 53-latka nie dało się uratować
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.04.2024 12:09

Tragedia w "polskiej Chorwacji". 53-latka nie dało się uratować

Zakrzówek
fot. webcamera

Do tragicznych zdarzeń doszło nad słynnym zalewem Zakrzówek w Krakowie. Jak podaje "Gazeta Krakowska", w czwartek wieczorem 11 kwietnia mężczyzna spadł z klifu. Jego życia nie dało się uratować. 

Tragedia na Zakrzówku

W godzinach wieczornych 53-latek spadł z ok. 20-metrowego klifu na półkę skalną na Zakrzówku. 

Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Służby, w tym policja i prokurator, ruszyły nad zalew. Dotychczas nie podano do publicznej informacji więcej szczegółów na temat tragedii. Sprawa jest w toku. 

Zakrzówek - atrakcja Krakowa

Zakrzówek to nieczynny kamieniołom i jedna z największych atrakcji Krakowa. Choć znajduje się ok. 30 minut jazdy tramwajem od Rynku, w okresie wiosenno-letnim zjeżdżają się tam tłumy.

W 2023 r. oddano do użytku kąpielisko na Zakrzówku wraz ze strefą wypoczynkową dla rodzin z dziećmi. Wokół zalewu znajduje się park z trasami rowerowymi, ścieżkami zdrowia, wybiegiem dla psów i przestrzenią wspinaczkową. 

Wypadki na Zakrzówku

W przeszłości kąpiel w zbiorniku była zakazana, podobnie jak wstęp na teren Zakrzówka. Niestety, nie wszyscy mieszkańcy i przyjezdni stosowali się do zaleceń służb. 

Czytaj więcej: Nowa maskotka podbija serca turystów w Zakopanem. “Nie wiem, co o tym myśleć”

Z tego powodu przez wiele lat notorycznie media informowały na temat osób, które poniosły śmierć na Zakrzówku w wyniku nieroztropnego skoku do wody czy upadku z klifu.