Turysci.pl
zdjęcie ilustracyjne: helikopter

unsplash/Baptiste Buisson

Tragedia w Alpach. Lekarze byli bezradni, nie żyje narciarz z Polski

21 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W jednym z austriackich szpitali zmarł 47-letni Polak, który w miniony czwartek uległ wypadkowi na jednym ze stoków narciarskich w Alpach. Jak informują lokalne władze, mężczyzna doznał ciężkich obrażeń wskutek zsunięcia się ze stoku narciarskiego. Mimo szybkiej pomocy, tamtejszym służbom nie udało się uratować Polaka.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 15 grudnia na terenie ośrodka narciarskiego Ischgl w południowo-zachodnim Tyrolu w Austrii. Z informacji przekazanych przez austriacki "Allgäuer Zeitung" wynika, że 47-letni Polak zjeżdżał na nartach środkowym odcinkiem stoku o nachyleniu 27 stopni.

Nie żyje 47-letni Polak. Spadł z kilkunastu metrów

Austriackie Alpy co roku ściągają tłumy narciarzy i snowboardzistów z całego świata. Choć niemal każde góry zapewniają mocne przeżycia oraz możliwość uprawiania licznych sportów, największy łańcuch górski Europy to bowiem prawdziwy skarb, z którego warto korzystać w sezonie zimowym, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności. Sposób jazdy należy dostosować do umiejętności, terenu, warunków narciarskich i pogodowych, a także ruchu na stoku.

Niestety 47-letni mężczyzna z Polski najwyraźniej zignorował zasady bezpieczeństwa obowiązujące na stoku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalną policję Polak zjeżdżał środkowym odcinkiem stoku. W pewnym momencie narciarza wyniosło na krawędź zjazdu, po czym zsunął się 25 metrów i przestał wykazywać jakiekolwiek oznaki życia.

Włoch doznał szoku kulturowego (1)

Włoch doznał szoku kulturowego. Co cudzoziemcy sądzą o świętach w Polsce?

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń

Służby nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, do skłoniło narciarza do wykonania nagłego skrętu w kierunku krawędzi trasy, co w konsekwencji doprowadziło do tragicznego w skutkach upadku z wysokości.

Na miejsce wypadku niezwłocznie wezwano służby ratunkowe, a poszkodowany został przetransportowany helikopterem do placówki w Innsbrucku. Po kilkudniowej walce lekarzy o jego życie mężczyzny, służby przekazały, iż 47-latek zmarł w poniedziałek rano wskutek odniesionych obrażeń. Według lokalnej policji zdarzenie było winą Polaka, a do wypadku nie przyczyniły się osoby trzecie ani warunki panujące na zjeździe.

  1. Rzadkie zjawisko nad Tatrami. Chmury soczewkowate zasnuły niebo, "Wyglądają jak UFO"

  2. Czy będzie śnieg na Święta? Wstępna prognoza pogody na Boże Narodzenie 2022

  3. Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. 

źródło:

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa

Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Czytaj więcej >
plaża Cypr, fot. Pixabay/Stevebidmead

Europa

Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja dołącza do strefy euro. Od kiedy zapłacimy nową walutą?

Czytaj więcej >

Europa

Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Czytaj więcej >

Europa

Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Czytaj więcej >

Europa

Na Santorini nie odpoczniesz bez tłumów. Oto, co dzieje się na greckiej wyspie

Czytaj więcej >