Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Tragedia w Alpach. Lawina zabrała trzy osoby
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 12.04.2024 08:41

Tragedia w Alpach. Lawina zabrała trzy osoby

Alpy (zdjęcie poglądowe)
fot. Canva Alpy (zdjęcie poglądowe)

W czwartek 11 kwietnia w Alpach zeszła lawina. Grupa 17 Holendrów znalazła się na trasie żywiołu. Niestety, jak podają lokalne media, trzech z nich nie udało się uratować. 

Lawina w Alpach

Do tragedii doszło 11 kwietnia w Alpach nieopodal austriackiego Tyrolu pod granicą z Włochami.

Grupa 17 Holendrów zmierzała w stronę schroniska wraz z czterema przewodnikami. Niestety, nagle zerwała się lawina. Żywioł uderzył w turystów przed godz. 11. 

Trzech osób nie udało się uratować

Grupa Holendrów zmierzała do schroniska Martin-Busch-Huette, któe znajduje się na wysokości 2501 m n.p.m. Ośrodek ten jest przeznaczony głównie dla miłośników narciarstwa i wspinaczki w wyższej partii gór. 

Żywioł zaskoczył doświadczoną grupę turystów, przez co cztery osoby znalazły się pod śniegiem. Początkowo media informowały o śmierci dwóch Holendrów i zaginięciu dwóch pozostałych. Jak się okazało, tylko jedną osobę udało się odnaleźć żywą. Trzech osób nie uratowano. Wydobyty spod śniegu turysta trafił do szpitala w Zams. 

Tragedia w Alpach

"Dokładnie badamy, co się stało i jesteśmy gotowi w razie potrzeby zapewnić pomoc konsularną” - przekazała Ambasada Holandii w Wiedniu. 

Eksperci apelują, by zawsze bardzo uważać i monitorować warunki panujące w górach. Tego dnia w Tyrolu obowiązywał drugi stopień zagrożenia lawinowego, co często jest bagatelizowane przez turystów.