Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego. Nie żyje 23-latek
Natalia Księżak
Natalia Księżak 14.04.2024 18:39

Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego. Nie żyje 23-latek

wypadek jezioro
fot.Straż Pożarna w Trzemesznie

Do tragicznego wypadku doszło podczas wieczoru kawalerskiego. Trzech mężczyzn postanowiło wypłynąć łodzią na Jezioro Ostrowickie. Tylko dwóch z nich zdołało wrócić na brzeg. Uczestnicy imprezy postanowili najpierw samodzielnie poszukać zaginionego 23-latka, a następnie wezwali policję.

Na miejsce przyjechało 12 zastępów straży pożarnej, w tym m.in. specjalistyczna grupa nurkowa.
 

Tragedia podczas wieczoru kawalerskiego

W nocy z soboty na niedzielę Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie otrzymała zgłoszenie z prośbą o pomoc. Zaginął 23-latek. Według pierwszych informacji, łódka z trzema osobami, wywróciła się na środku jeziora. Tylko dwójka z tych mężczyzn zdołała wrócić na brzeg o własnych siłach. 

Okazało się, że cała trójka brała udział w wyjeździe z okazji wieczora kawalerskiego. Do zdarzenia doszło w niedzielę w nocy na Jeziorze Ostrowickim w miejscowości Bieślin w powiecie gnieźnieńskim.

 

Poszukiwania na Jeziorze Ostrowickim

„Jak się okazało, 10 osób wynajęło domek na wieczór kawalerski w Bieślinie. Po jakimś czasie trzech mężczyzn wypłynęło łódką, którą mieli do dyspozycji, na znajdujące się w pobliżu jezioro. W pewnym momencie doszło do wywrócenia łódki. Świadek, który usłyszał wołanie o pomoc, od razu wezwał służby. W międzyczasie uczestnicy imprezy wypłynęli na pomoc kolegom. Niestety tylko dwóch dostało się na brzeg, trzeci zniknął pod taflą wody” – podała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Na miejsce przyjechało 12 zastępów straży pożarnej, w tym m.in. specjalistyczna grupa nurkowa.

Nie żyje jeden 23-letni uczestnik wyjazdu

Po ponad dwóch godzinach poszukiwań, strażacy za pomocą sonaru zlokalizowali w wodzie ciało zaginionego mężczyzny z Poznania. Dokładne okoliczności tego wypadku bada teraz policja.

" Ciało, jak się okazało 23-letniego mieszkańca Poznania, zabezpieczono do sekcji zwłok. Sprawą pod nadzorem prokuratora zajmują się policjanci z Trzemeszna – poinformowała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.