Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > TPN zamyka popularne szlaki w Tatrach
Ania Radke
Ania Radke 04.02.2022 22:23

TPN zamyka popularne szlaki w Tatrach

avalanche-g7ca87f1dd 1280
fot. Pixabay/ _anaposa_ (zdjęcie ilustracyjne)

Tatrzański Park Narodowy poinformował w dzisiejszym komunikacie, że popularne trasy w Tatrach zostały zamknięte ze względu na wysokie ryzyko lawinowe. Turyści nie mogą się poruszać tymi szlakami do odwołania.

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są ekstremalnie trudne - wynika z komunikatu Tatrzańskiego Parku Narodowego. W Górach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Zamknięte szlaki w Tatrach

Wczoraj informowaliśmy, że z uwagi na wyjątkowo niebezpieczną sytuację lawinową, Droga do Morskiego Oka od Palenicy Białczańskiej została zamknięta dla ruchu turystycznego. TPN postanowił jednak zamknąć kolejne trasy.

- Zamknięcie obejmuje również szlak do Doliny Pięciu Stawów, do schroniska w Dolinie Roztoki oraz odcinek Palenica Białczańska - Rusinowa Polana i obowiązuje do odwołania - czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Po intensywnych opadach śniegu w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. W ciągu ostatnich dni doszło do osunięcia śniegu w kilku miejscach.

W nocy z wtorku na środę potężna lawina śnieżna samoistnie zeszła z Marchwicznego Żlebu do Morskiego Oka. Zwały śniegu doprowadziły do załamania lodu o grubości pół metra.

Z kolei w czwartek zeszła lawina dużych rozmiarów z Pośredniego Goryczkowego Wierchu na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Reklama

Sezon na TANI Bałtyk - oferty hoteli nawet 60% taniej! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF34, TPN

Tagi: