Turysci.pl > Europa > Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 21.05.2022 13:39

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Tornado w Niemczech
fo. tclintspencer/canva.com

To był prawdziwy armagedon. I to nie gdzieś daleko za oceanem, a za naszą zachodnią granicą. Potężny orkan przeszedł przez niemieckie miasta, niszcząc wszystko na swej drodze. Nagrania z piątkowej masakry trafiły do sieci. Jak mówią meteorolodzy, o tej porze roku i w tej części świata takie zjawiska nie powinny występować.

Tornado w Paderborn to zdecydowanie niecodzienne zjawisko. Potężny orkan związany z diametralną zmianą frontów pogodowych, przeszedł przez niemieckie miasto, niszcząc je doszczętnie. Rannych zostało 40 osób, w tym 10 ciężko.

Trąba powietrzna w Niemczech

Pozrywane dachy, połamane drzewa, zerwane linie energetyczne i 40 osób rannych. To bilans piątkowego tornada, które przeszło przez miasto Paderorn. Miasto położone jest we wschodniej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia. Do rejonu wysłane zostały wszystkie służby ratownicze z okolicy.

Niemiecka służba meteorologiczna dzień wcześniej informowała o mogących pojawiać się porywistych wiatrach sięgających prędkość nawet 130 km/h. Nikt jednak nie spodziewał się, że na tych terenach pojawi się prawdziwe tornado.

Do sieci trafiły przerażające nagrania tornada, które niszczy miasto.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Źródło: twitter, onet.pl

Tagi: Tornado