Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Rafał wyszedł w Tatry w sobotę i ślad po nim zaginął. TOPR wydał pilny apel
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 28.11.2023 07:47

Rafał wyszedł w Tatry w sobotę i ślad po nim zaginął. TOPR wydał pilny apel

Zaginiony turystya
fot. Canva, Facebook TOPR

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o zaginięciu Rafała Pięcioraka, który samotnie wybrał się w góry. O soboty 25 listopada nie ma z nim kontaktu. 

TOPR prosi o kontakt kogokolwiek, kto mógłby mieć informacje na temat zaginionego.

Polak poszedł samotnie w góry

W poniedziałek 27 listopada do centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie w związku z zaginięciem Rafała Pięcioraka. 

" Zaginiony wyruszył samotnie w sobotę 25 listopada z Kir z zamiarem wejścia na Czerwone Wiechy. Ostatnia potwierdzona lokalizacja mężczyzny to Chuda Przełączka w masywie Ciemniaka, gdzie zaginiony był 25 listopada tuż po godzinie 8 rano" - czytamy na facebookowej stronie TOPR. 

Nie ma kontaktu z mężczyzną

"Od tamtej pory nie ma z nim żadnego kontaktu" - dodano. 

TOPR apeluje, by wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w poszukiwaniach Rafała Pięcioraka skontaktować się mailowo pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod nr 18 206 34 44. Dodatkowo, ratownicy proszą o udostępnienie posta.

TPN informuje o trudnych warunkach

"W wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki turystyczne. Na szlakach zalega śnieg, który powyżej górnej granicy lasu jest nie zadeptany. Wieje tam silny wiatr, utrudniający poruszanie się. W zagłębieniach terenu utworzyły się głębokie zaspy" - czytamy w komunikacie TPN.

W polskich Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a po stronie słowackiej w części Tatr Zachodnich trzeci.