Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > To tam odbędzie się Sylwester Marzeń TVP! Nie wszyscy będą jednak zachwyceni
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.11.2023 15:13

To tam odbędzie się Sylwester Marzeń TVP! Nie wszyscy będą jednak zachwyceni

Ludzie pod sceną (zdjęcie poglądowe)
Piotr Molecki/East News

Co roku Sylwester Marzeń Telewizji Polskiej gromadzi przed telewizorami miliony Polaków. Wielu z nich decyduje się na to, by osobiście wybrać się pod wielką scenę i podziwiać ulubionych artystów. Od kilku miesięcy dochodzą głosy, że tegoroczna edycja sylwestra nie odbędzie się w - wzorem lat ubiegłych - w Zakopanem. Prawda okazuje się jednak inna. 

Mimo wcześniejszych wątpliwości, to właśnie stolica Tatr ponownie stanie się najjaśniejszą gwiazdą na sylwestrowej mapie Polski. 

Sylwester Marzeń TVP w Zakopanem

Od 2016 r. największa coroczna impreza TVP odbywała się w Zakopanem. W listopadzie pojawiły się jednak głosy mówiące o tym, że tegoroczny Sylwester Marzeń zmieni swoją lokalizację i opuści zimową stolicę Tatr. Zwykle pod Równią Krupową gromadziło się ok. 60-70 tys. osób, które często jechały na Podhale właśnie w celu zobaczenia na żywo występów ulubionych gwiazd. 

Jak się jednak okazuje, Telewizja Polska ponownie dogadała się z odpowiednimi instytucjami i Sylwester Marzeń 2023/24 odbędzie się w Zakopanem. 

Noclegi w Zakopanem na sylwestra

Tegoroczny sylwester coraz bliżej. Jeśli ktoś planuje spędzić go w górach, to ostatni dzwonek, by zarezerwować nocleg. Ok. 80 proc. obiektów zostało już zarezerwowanych. 

- Im dalej od Zakopanego i bardziej na północ, dalej od gór, tym więcej jeszcze wolnych miejsc noclegowych. Zakopane i Kościelisko to miejsca, gdzie już teraz rozpoznawalne jakościowo obiekty są na Sylwestra wyprzedane. Mało tego, wiele obiektów raportuje komisje kolejkowe, które lekko się pobudziły informacją o prawdopodobnym odwołaniu Sylwestra Marzeń w Zakopanem z nadzieją, że sporo rezerwacji będzie odwołanych. Tak się jednak raczej nie wydarzy -  tłumaczył w rozmowie z Radiem Eska Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Co roku wokół Sylwestra Marzeń jest wiele kontrowersji. Nie wszystkim mieszkańcom podoba się hałas i nieporządek, który zostawiają za sobą turyści. 

Kto wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVP?

Jak co roku duże stacje biją się o najpopularniejszych artystów, by przyciągnąć jak najwięcej widzów. Gwiazdy dotychczas nie zostały oficjalnie potwierdzone, jednak w kuluarach mówi się o naprawdę dużych nazwiskach.

Media podają, że na wielkiej scenie w zimowej stolicy Tatr wystąpią m.in. Edyta Górniak z synem Allanem Krupą, Maryla Rodowicz i Viki Gabor. Trudno wyobrazić sobie ostatni koncert roku pod Giewontem bez szlagieru "Miłość w Zakopanem" Sławomira i jego żony Kajry. Jedno jest pewne: w kolejnych tygodniach TVP zacznie odkrywać karty i dowiemy się, kto wystąpi na Sylwestrze Marzeń.