Turysci.pl > Na topie > To miał być wakacyjny hit od Wizz Aira. Loty do ulubionego kraju Polaków odwołane
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 12.05.2023 12:03

To miał być wakacyjny hit od Wizz Aira. Loty do ulubionego kraju Polaków odwołane

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air w ostatnich tygodniach zaskoczył podróżnych w całej Europie. Przewoźnik rozpoczął bowiem ekspansję na innych kontynentach. Niestety huczne zapowiedzi zweryfikowało życie. Kilka ciekawych tras zostało właśnie zamkniętych.

W styczniu Wizz Air po wielu miesiącach starań ogłosił otwarcie aż 11 nowych tras do Turcji. Pasażerowie mieli tam latać m.in. z Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Rumunii. Niestety kilka tras z ostatniego z tych krajów zostało właśnie zamkniętych.

Wizz Air odwołuje loty z Rumunii do "letniej stolicy Turcji"

Plan lotów do Turcji wyglądał bardzo imponująco. Do uwielbianej przez Polaków Antalyi, nazywanej również "letnia stolicą Turcji", samoloty miały latać z Kluż-Nopki i Bukaresztu. Z pierwszego z tych miast samoloty miały startować dwa razy w tygodniu, a z drugiego trzy razy w tygodniu.

Premiery połączeń były zaplanowane kolejno na 18 i 24 maja. Od kwietnia wiadomo było jednak, że debiut tras będzie miał miejsce w lipcu. Niestety 5 maja pasażerowie, którzy kupili bilety, dowiedzieli się, że ich loty ostatecznie się nie odbędą. Przewoźnik postanowił bowiem skasować obie trasy.

Wizz Air kasuje najdłuższą trasę w historii

Niestety trasy z Kluż-Nopki i Bukaresztu to nie jedyne połączenia, które węgierski przewoźnik postanowił zamknąć w ostatnim czasie. Podobny los spotkał również połączenie Mediolan-Abu Zabi.

Trasa ta miała być najdłuższą w ofercie Wizz Aira. Lot ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do włoskiego Mediolanu trwałby aż 7 godzin i 20 minut. Niewykluczone, że to właśnie czas jego trwania sprawił, że zainteresowanie nie było zbyt duże. Nie bez znaczenia był również fakt, że tak długi lot sprawiłby, że samolot i załoga byłyby w stanie wykonać tylko cztery trasy dziennie, podczas gdy najbardziej opłacalne jest latanie na sześciu.

Węgierski przewoźnik otwiera nowe trasy z Polski

Choć lista zamkniętych tras może zasmucić, to Wizz Air poinformował niedawno również o otwarciu nowych połączeń z polskich miast. Już jesienią pasażerowie będą mogli polecieć z Lotniska Chopina do marokańskiego Agadiru

Kolejne nowe jesienne połączenia zostaną uruchomione z Gdańska, Katowic, Krakowa i Wrocławia. Na liście znalazły się m.in. Teneryfa, Walencja i Alicante.