Turysci.pl
Wynajem

canva.com

Tiktokerka wynajęła mieszkanie turystom. Teraz narzeka, że wynieśli nawet papier toaletowy

28 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Krótkoterminowy wynajem mieszkań może okazać się bardzo dochodowym interesem, ale wiąże się też ze sporym ryzykiem. W końcu nigdy nie wiadomo, kogo tak naprawdę przyjmujemy pod swój dach. O niezbyt przyjemnych gościach opowiedziała właśnie tiktokerka, Anna Pearce.

Kobieta nie tylko prowadzi media społecznościowe, ale także zajmuje się wynajmowaniem mieszkań w ramach Airbnb. Choć sama chce dla swoich gości jak najlepiej, ci czasami aż za bardzo to wykorzystują.

Wynajem na krótko - problemy

Anna opowiedziała na jednym ze swoich filmików, do czego doszło w trakcie ostatniego wynajmu. Jak wyjawiła, goście, którzy przyjechali na miejsce, dosłownie ogołocili mieszkanie ze wszystkich produktów, które tam były. Zniknęło jedzenie, a także wszystkie artykuły higieniczne.

Polska na mapie

Tłumy w przygranicznych miejscowościach. "Recepcjonistki nie były na to przygotowane"

CZYTAJ DALEJ

Jak wytłumaczyła tiktokerka, zawsze stara się jak najlepiej przyjąć gości. Wobec tego przygotowuje dla nich kosz z przekąskami, a także mnóstwo artykułów niezbędnych do utrzymania higieny osobistej, jak pasty do zębów czy szampony i odżywki do włosów. Nie ma oczywiście za złe, że goście wzięli wszystko, co było przygotowane dla nich, ale zabrali też o wiele więcej.

Anna wyjawiła, że turyści znaleźli także zapasy żywności i pozostałe rzeczy, które trzymała ona dla następnych gości. Łącznie mieli zabrać tyle artykułów, że starczyłoby ich na kilka koszy powitalnych. Przez to nie miała czym przyjąć osoby, które miały nocować zaraz po niesfornych przybyszach, którzy swoją drogą zostawili też na mieszkaniu niemały bałagan i mnóstwo niedopałków po papierosach.

Wynajem - jak radzić sobie z problemami?

Anna opowiedziała także o swoich wątpliwościach dotyczących rozwiązania tego problemu. Nie wiedziała, czy powinna tę sprawę gdzieś zgłosić. W końcu z jednej strony mogłaby otrzymać jakąś rekompensatę, ale niewykluczone, że wściekli na to goście zrobiliby jej przez to przykrą antyreklamę.

Powiedziała także, że pomimo ogromnego nieporządku, w lodówce pozostawiono butelkę drogiego szampana. Tiktokerka nie wiedziała jak to zinterpretować. Z jednej strony mogła być to pozostałość po imprezie, która ewidentnie miała miejsce na mieszkaniu, a z drugiej podarunek w ramach przeprosin za bałagan. Biorąc jednak pod uwagę to, że goście ogołocili mieszkanie ze wszystkiego, trudno przypuszczać, że zapomnieliby o drogim trunku. Widocznie chcieli więc w ten sposób za siebie przeprosić lub podziękować za wyrozumiałość.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Slajd 1 z 5

Elżbieta Dzikowska

Elżbieta Dzikowska to podróżniczka i dziennikarka, która popularność zyskała dzięki programowi TVP „Pieprz i wanilia”, który prowadziła razem ze swoim partnerem - Tonym Halikiem. Byli oni pierwszymi Polakami, którzy w 1976 r. dotarli do ruin zaginionego miasta Vilcabamba (obecnie Peru), ostatniej stolicy Inków. Wspólnie z partnerem relacjonowała podróże do prawie wszystkich krajów Ameryki Łacińskiej, Europy, 27 stanów USA, a także: Chin, Australii, Nowej Zelandii, Tajlandii, Indii, Sri Lanki, Rosji, na Tahiti, Hawaje, Galapagos, Wyspę Wielkanocną, do Kenii, Tanzanii, Maroka, Libii, czy Egiptu. Dzikowska ma na swoim koncie już kilkadziesiąt publikacji oraz wystaw sztuki. fot. TRICOLORS/East News

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: o2.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >

Europa

Dziesiątki martwym delfinów nad Morzem Czarnym. Przyczyną są działania wojenne

Czytaj więcej >

Europa

Austria znosi wszystkie obostrzenia związane z covid

Czytaj więcej >

Europa

Wizzair rozda darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >