Test na koronawirusa na SłowacjiFot. Pixabay.com/fernandozhiminaicela

Wjazd za granicę tylko z negatywnym testem. Sytuacja naszych sąsiadów jest dramatyczna

Wiele państw wymaga testu na obecność koronawirusa, aby móc przedostać się przez granicę. Wynik oczywiście musi być negatywny. Teraz do tego grona dołączyła Słowacja. Sytuacja epidemiologiczna w tym kraju jest tak trudna, że władze sięgnęły po takie obostrzenie.

Test na obecność koronawirusa będzie wymagany przed wyjazdem na Słowację. Aby dostać się do naszego południowego sąsiada, konieczne będzie okazanie negatywnego wyniku badania. To ważna informacja dla wszystkich turystów.

Definitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzejęDefinitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzejęCzytaj dalej

Test na koronawirusa wymagany na Słowacji

Taka zasada została narzucona z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju ze stolicą w Bratysławie. Podczas piątkowej konferencji prasowej, słowacki minister zdrowia Marek Krajczi zapowiedział, że liczba osób zakażonych będzie rosła.

Atak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróżyAtak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróżyCzytaj dalej

Jak dodał Krajczi, sytuacja jest trudna w państwach sąsiednich. Zaznaczył, że najgorzej jest w Austrii, a w Polsce i Czechach wciąż jest źle, ale tendencja jest coraz lepsza. Według niego nigdzie nie jest gorzej niż na Słowacji.

Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu podczas przekraczania słowackiej granicy istnieje już od pewnego czasu. Były jednak pewne wyjątki. Dotyczyły one studentów oraz pracowników transgranicznych. Teraz restrykcje będą obowiązywały każdego.

Wszystkie testy, zarówno PCR, jak i antygenowe, będą musiały zostać wykonane nie wcześniej, niż 14 dni przed przyjazdem. Szczegółowe zasady związane z przekraczaniem granic i ewentualnym pobieraniem próbek na potrzeby testów antygenowych mają ustalić i przedstawić w przyszłym tygodniu służby sanitarno-epidemiologiczne.

Na Słowacji, podobnie jak w Polsce, zamknięto większość usług. Władze kraju zapowiadają, że mało prawdopodobne jest uruchomienie restauracji, kawiarni i barów przed końcem roku. Może to spowodować duże utrudnienia w turystyce.

W Polsce zamknięcie usług, w tym hoteli, na okres sezonu zimowego spowodowało ogromne oburzenie wśród przedsiębiorców utrzymujących się z turystyki. Uważają, że doprowadzi to do kolejnego kryzysu i proponują inne rozwiązania. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Słowacja - co warto zobaczyć?

Pomimo wielu restrykcji, Słowacja wciąż jest krajem, który warto odwiedzić. Proponujemy zaplanowanie podróży na czas, kiedy sytuacja epidemiologiczna będzie lepsza. Jest tak wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zwiedzanie powinno się zacząć od stolicy. Bratysława jest urokliwa, nie tak zatłoczona, jak Praga i cieszy się kilkoma naprawdę ciekawymi punktami. Most SNP, Zamek Bratysławski oraz Brama Michalska to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu
3. Klienci dwóch banków muszą być gotowi na utrudnienia w weekend. Właśnie wtedy dojdzie do poważnej operacji
4. Była gwiazda TVP rozgrzała internet. Wystarczyło gorące zdjęcie z wakacji. Nie można oderwać wzroku

Słowacja to przede wszystkim góry, więc warto zerknąć na wyjątkowy szlak. Mowa o ścieżce w koronach drzew w Dolinie Bachledzkiej. To tam 24 metry nad ziemią można podziwiać południową stronę Tatr. Miejsce znajduje się blisko Polski.

Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. NieprawdopodobneTajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. NieprawdopodobneCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Najbardziej wyjątkowy Polak wyjawił dlaczego nie należy wylewać wody spod ogórków. Spojrzał na kamerę i wyrzekł niesamowite słowa
  2. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. Test na COVID-19 w każdej karetce? Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowy projekt
  7. Black Friday w Zooplus i Kakadu. Gigantyczne promocje wystartowały, aż żal przegapić tak świetną okazję

Źródło: Interia, Wikipedia

Następny artykuł