Milionerzy pytanie o k-popfot. Milionerzy/ TVN/ screen

W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu

"Milionerzy" już nie raz zaskoczyli nas pytaniami, które jednym wydają się banalne, a innym odbierają szansę na dalszą grę. Podróżnicy mają przewagę ze względu na poznawanie różnych kultur i zwyczajów.

"Milionerzy" od lat gromadzą wielu widzów przed telewizorami, którzy wraz z uczestnikami zmagają się z pytaniami z różnych dziedzin. Wielokrotnie padały pytania z zakresu turystyki, a podróże pomagają zdobyć wiedzę z różnych dziedzin.

Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceZima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceCzytaj dalej

"Milionerzy" i pytania turystyczne

Jedna z uczestniczek programu otrzymała kiedyś pytanie za 125 tys. zł, po którym mogła przegrać. Dotyczyło oznaczenia szlaku pomarańczowym kółkiem na białym kwadracie. Do wyboru miała odpowiedzi: trasa kajakowa, tor snowboardowy, ścieżka rowerowa i szlak konny.

Wahała się przez chwilę nad drugą odpowiedzią, a trzecią odrzuciła. Nie miała pewności, czy idzie w dobrą stronę, więc wykorzystała swoje ostatnie koło ratunkowe "pół na pół". Gdy zostały dwie odpowiedzi, wiedziała, że prawidłową jest szlak konny.

Za jeszcze większą stawkę uczestnik usłyszał pytanie o produkcję koronkowych stringów. W Polsce jest jedna miejscowość, w której kultywuje się tradycję ręcznego dziergania koronek. Panie w odpowiedzi na zapotrzebowanie turystów przerzuciły się z serwetek na skąpy krój bielizny.

Gracz, który mógł wygrać 500 tys. zł nie znał odpowiedzi, a nie zostało mu żadne koło ratunkowe. Postanowił wycofać się z gry, z czego nie byli zadowoleni widzowie. Turyści dobrze wiedzą, że chodzi o miejscowość Koniaków.

Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyJulia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyCzytaj dalej

Jaki kraj jest ojczyzną k-popu?

Jedno z pytań, które nie powinno sprawiać problemów turystom, dotyczyło k-popu. Trzeba było wskazać, który kraj jest jego ojczyzną. Do wyboru podano Kanadę, Kuwejt, Kongo i Koreę Południową.

Podróżując po świecie poznaje się nie tylko zabytkowe obiekty, rezerwaty przyrody czy regionalną kuchnię, ale też muzykę. K-pop nie jest nowością - ukształtował się w latach 90. XX wieku, więc większość dorosłych osób powinna go kojarzyć.

Na początku od razu można odrzucić Kuwejt i Kongo. W kręgu kultury arabskiej elektroniczne dźwięki nie są zbyt popularne, a w afrykańskim kraju położonym w tropikalnej dżungli spodziewalibyśmy się raczej gry na bębnach.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
4. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę

Koreański pop to połączenie śpiewu i rapu, a także przywiązanie dużej wagi do części wizualnej występu oraz efektów scenicznych. Koreańczycy uwielbiają widowiskowe choreografie i ciekawe stroje. Znając dzisiejszą modę w Korei Południowej to pytanie nie powinno sprawiać problemów.

Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historiąPrzeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historiąCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Najdelikatniejsze ciasto bez pieczenia "pianka cappuccino". Przepis na mistrzowski deser
  2. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego
  3. Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyć
  4. Ostrzeżenia nie pomogły. TVP potwierdziła. Pierwszy raz od początku pandemii za granicą pobito rekord liczby pasażerów
  5. 2 tygodnie nie mieli restrykcji, teraz ostry lockdown. Odradzamy wyjazd do europejskiego kraju, sytuacja się pogarsza
  6. 7-latek odczuwał silny ból. W jego przełyku lekarze znaleźli dziwny przedmiot
  7. Magiczna noc już jutro. Chcesz poznać swoją przyszłość? Oto najlepsze wróżby andrzejkowe ze zwierzętami

Źródło: Milionerzy

Następny artykuł