Turysci.pl
Milionerzy pytanie o k-pop

fot. Milionerzy/ TVN/ screen

W Milionerach padło banalne pytanie. Uczestnik załamał ręce. Każdy miłośnik podróży poda odpowiedź bez problemu

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

"Milionerzy" już nie raz zaskoczyli nas pytaniami, które jednym wydają się banalne, a innym odbierają szansę na dalszą grę. Podróżnicy mają przewagę ze względu na poznawanie różnych kultur i zwyczajów.

"Milionerzy" od lat gromadzą wielu widzów przed telewizorami, którzy wraz z uczestnikami zmagają się z pytaniami z różnych dziedzin. Wielokrotnie padały pytania z zakresu turystyki, a podróże pomagają zdobyć wiedzę z różnych dziedzin.

"Milionerzy" i pytania turystyczne

Jedna z uczestniczek programu otrzymała kiedyś pytanie za 125 tys. zł, po którym mogła przegrać. Dotyczyło oznaczenia szlaku pomarańczowym kółkiem na białym kwadracie. Do wyboru miała odpowiedzi: trasa kajakowa, tor snowboardowy, ścieżka rowerowa i szlak konny.

Wahała się przez chwilę nad drugą odpowiedzią, a trzecią odrzuciła. Nie miała pewności, czy idzie w dobrą stronę, więc wykorzystała swoje ostatnie koło ratunkowe "pół na pół". Gdy zostały dwie odpowiedzi, wiedziała, że prawidłową jest szlak konny.

Za jeszcze większą stawkę uczestnik usłyszał pytanie o produkcję koronkowych stringów. W Polsce jest jedna miejscowość, w której kultywuje się tradycję ręcznego dziergania koronek. Panie w odpowiedzi na zapotrzebowanie turystów przerzuciły się z serwetek na skąpy krój bielizny. 

Gracz, który mógł wygrać 500 tys. zł nie znał odpowiedzi, a nie zostało mu żadne koło ratunkowe. Postanowił wycofać się z gry, z czego nie byli zadowoleni widzowie. Turyści dobrze wiedzą, że chodzi o miejscowość Koniaków.

Jaki kraj jest ojczyzną k-popu?

Jedno z pytań, które nie powinno sprawiać problemów turystom, dotyczyło k-popu. Trzeba było wskazać, który kraj jest jego ojczyzną. Do wyboru podano Kanadę, Kuwejt, Kongo i Koreę Południową. 

Podróżując po świecie poznaje się nie tylko zabytkowe obiekty, rezerwaty przyrody czy regionalną kuchnię, ale też muzykę. K-pop nie jest nowością - ukształtował się w latach 90. XX wieku, więc większość dorosłych osób powinna go kojarzyć.

Na początku od razu można odrzucić Kuwejt i Kongo. W kręgu kultury arabskiej elektroniczne dźwięki nie są zbyt popularne, a w afrykańskim kraju położonym w tropikalnej dżungli spodziewalibyśmy się raczej gry na bębnach.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?**2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc4. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę**

Koreański pop to połączenie śpiewu i rapu, a także przywiązanie dużej wagi do części wizualnej występu oraz efektów scenicznych. Koreańczycy uwielbiają widowiskowe choreografie i ciekawe stroje. Znając dzisiejszą modę w Korei Południowej to pytanie nie powinno sprawiać problemów. 

Źródło: Milionerzy

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >