Turysci.pl > Polska > Ten kierunek przeżyje prawdziwe oblężenie na sylwestra. Numer jeden wśród Polaków
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.10.2023 17:24

Ten kierunek przeżyje prawdziwe oblężenie na sylwestra. Numer jeden wśród Polaków

Zakopane
Fot.Shutterstock/natureman30

O świętowaniu nowego roku w górach Tatrach marzy wielu Polaków. Taki sylwester to od wielu lat prawdziwy hit. Okazuje się jednak, że rezerwację noclegów, szczególnie w Zakopanem należy robić nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

-Jak co roku, również i teraz, święta i sylwester w polskich górach cieszą się ogromną popularnością. Pierwsze rezerwacje pojawiają się już w ostatnim miesiącu wakacji (...) - opowiada w rozmowie z WP Monika Saternus, dyrektor Aries Hotel & Spa w Zakopanem. 

Sylwester w górach. O tym marzą Polacy

Polacy sylwester lubią spędzać w różnoraki sposób. Niektórzy stronią od imprez i ostatnią noc roku wolą świętować w swoim zaciszu domowym. Nie brakuje też imprez i przyjęć liczących tyle osób, co niejedno wesele. Trzeba jednak przyznać, że sylwester w klimatycznej chacie w górach to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów i wielu Polaków właśnie w taki sposób decyduje się spędzić 31 grudnia.

Niektórzy jednak planując taki wyjazd na ostatnią chwilę, mogą się mocno rozczarować. Okazuje się, że zainteresowanych, by ostatni weekend spędzić w górach Tatrach, jest naprawdę mnóstwo. Większość rezerwuje sobie nocleg nawet kilka miesięcy wcześniej. 

Nocleg w Tatrach podczas sylwestra. Oblężenie na Booking.com

Booking.com to bez wątpienia jedna z popularniejszych platform do rezerwacji noclegu, z której zresztą Polacy chętnie korzystają. W przypadku planowania wyjazdu w góry w ostatni weekend grudnia można zaobserwować tam prawdziwe oblężenie. Po wpisaniu na platformie terminu 29.12-01.01 od razu pojawia się informacja, że 95 proc. miejsc nie jest już dostępnych.

Jak przyznała w rozmowie z WP Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, “faktycznie widać poruszenie w związku z rezerwacjami świątecznymi i sylwestrowymi”. - (...) Jeśli ktoś ma konkretne oczekiwania odnośnie sylwestra, to jednak zawsze myśli o tym wcześniej (...). Nie zostawiamy rezerwacji na ostatnią chwilę, bo mamy świadomość, że wtedy możemy być rozczarowani - dodaje. 

Kiedy zarezerwować sylwester w Zakopanem?

Bez wątpienia jednym z najbardziej popularnym miejscem do spędzenia sylwestra jest Zakopane. Potwierdza to w rozmowie z WP Monika Saternus, dyrektor Aries Hotel & Spa w Zakopanem. -Jak co roku, rówież i teraz, święta i sylwester w polskich górach cieszą się ogromną popularnością. Pierwsze rezerwacji pojawiają się już w ostatnim miesiącu wakacji - przyznaje Monika Saternus.

Jak dodaje dyrektor Aries Hotel & Spa w Zakopanem, mimo że Polacy już latem planują sylwester, to pełna lista atrakcji ogłaszana jest dopiero od września. - Nasza oferta sylwestrowa osiągnęła obecnie ponad połowę obłożeni i szacujemy, że do końca października sprzeda się większość miejsc - zaznacza w rozmowie.