Tatry czy Bieszczady?Fot. pixabay.com/ junko

Tatry czy Bieszczady? Które wolicie?

Tatry są zdecydowanie bardziej popularne wśród turystów, niż Bieszczady. W drodze nad Morskie Oko trudno znaleźć spokój, ale i nad Soliną bywa tłoczno. Wolicie ostre szczyty Tatr, czy połoniny w Bieszczadach?

Tatry, jako najwyższe pasmo Karpat, są niemal obowiązkowym miejscem do odwiedzenia przez każdego miłośnika gór w Polsce. Wejście na Gubałówkę, Giewont, Kasprowy Wierch czy Rysy to niezapomniana przygoda i ogromna satysfakcja. W dodatku po drodze można podziwiać unikatowe na skalę krajową piętra roślinności, charakterystyczne dla rejonów wysokogórskich.

Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła PolskęCo się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła PolskęCzytaj dalej

Tatry dla wymagających

Dla doświadczonych turystów, którzy uwielbiają górskie wyzwania powstała "Korona Tatr", czyli 75 szczytów o wybitności równej bądź większej niż 100 m. Jej zdobycie wymaga wiele czasu i ogromnych pokładów energii. Tatry znane są też z trudnych szlaków, na których pojawiają się łańcuchy, bez których ciężko byłoby sobie poradzić.

Bieszczady znacząco różnią się od Tatr, nie tylko wysokością. Szczyty nazywane są połoninami, a charakteryzuje je dosyć łagodne zakończenie i niekończące się morze traw. Na dużej wysokości drzewa nie chcą już rosnąć, poddały się także krzewy. Jedynie trawy falują na wietrze i cieszą oko każdego turysty. Wędrówka przez wierzchołki połonin to przede wszystkim podziwianie piękna krajobrazu.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
2. Klienci 10 banków w Polsce bez dostępu do pieniędzy. Złe wieści dla klientów PKO BP, mBank, Alior Banku, Pekao, ING
3. Niewyobrażalna tragedia, wszyscy trzymali kciuki. Podkarpacie w żałobie

Ci, którym się wydaje, że Bieszczady są "łatwe", są w dużym błędzie. Wystarczy wejść na jeden z popularnych szlaków, by przekonać się, że wejście na szczyt wymaga dobrej kondycji. Nie tylko gołe skały mogą sprawiać problemy, lecz także śliskie błoto. Gdy popada deszcz, niektóre drogi zamieniają się w grząski grunt i trudno przesuwać się w górę. Nagrodą za wysiłek są przepiękne widoki. Wolicie jeździć w Tatry, czy Bieszczady?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owca zabalowała u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
  2. Groźny wyciek z chińskiej fabryki. Kilka tysięcy zarażonych
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł