Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Tak przechowywane są walizki w luku bagażowym. Nagranie z samolotu hitem sieci
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 10.06.2023 09:05

Tak przechowywane są walizki w luku bagażowym. Nagranie z samolotu hitem sieci

Walizki w luku bagażowym
fot. Canva / Tiktok @djsugue

Podczas odprawy bagażowej oddajemy nasz dorobek obsłudze, jednak mało kto wie, jak wygląda miejsce, do którego trafiają walizki i torby. Na profilu jednego z tiktokerów pojawiło się nagranie przedstawiające luk bagażowy.

Ważenie bagażu przed odprawą dla wielu osób jest bardzo stresujące. Do końca nie wiemy, czy nasza walizka spełni limit wagowy, a w głowie pojawiają się czarne myśli o dopłacie za każdy dodatkowy kilogram.

Pakowanie bagażu

Dla osób, które rzadko podróżują samolotem pakowanie walizki może być dość kłopotliwe. Nie wiadomo, ile dokładnie zużyjemy na miejscu płynu do mycia, czy pogoda nie spłata nam figla i nie zabraknie nam odpowiednich ubrań ani też jakie dokładnie warunki będą panowały w miejscu docelowym. 

Niedawno stewardessa opowiedziała w brytyjskiej prasie, jak powinno się pakować, co wziąć ze sobą na pokład oraz o czym pamiętać wybierając się w podróż.

Luk bagażowy

Bagaże rejestrowane przechowywane są w luku bagażowym, czyli w tzw. “brzuchu” samolotu. Wstęp do bagażowni mają pracownicy linii lotniczych i lotniska. Pasażerowie nadając swoje walizki w punkcie odprawy zobaczą je dopiero wyskakujące na pasy odbioru.

Tiktoker @djsugue pokazał na nagraniu, jak przechowywane są walizki w luku bagażowym w samolocie. “Tak wygląda 100 walizek w brzuchu samolotu” - napisał.

Układanie walizek

Na nagraniu widać, jak walizki i torby są przesuwane na rolkach zamieszczonych na podłodze luku. Pracownik lotniska układa ja jedna obok drugiej w rzędach. Jak widać na nagraniu, nie jest to łatwa praca. 

“Przez chwilę myślałam, że tam jest moja walizka”, “Czułabym się bardzo klaustrofobicznie”, “Jak on stamtąd wyjdzie?”, “Ten pracownik w swoim CV powinien napisać, że dużo grał w Tetrisa” - czytamy w komentarzach.