Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Stewardessa radzi, jak się pakować. “Bez tego nie wchodź do samolotu”
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 30.05.2023 08:52

Stewardessa radzi, jak się pakować. “Bez tego nie wchodź do samolotu”

Stewardessa
fot. Canva

Pakowanie walizki przed lotem to dla wielu osób wyzwanie. Ograniczają nas nie tylko limity wagi i wymiarów bagażu, ale też objętości przewożonych płynów. Stewardessa Marika Mikusova wymieniła najważniejsze przedmioty, które jej zdaniem lepiej mieć przy sobie podczas lotu.

Pakowanie bagażu przed wakacjami wcale nie musi być trudne. Członkini załogi pokładowej wyjaśniła, na czym należy się skupić.

Klimatyzacja naszym wrogiem

Stewardessa Marika Mikusova i autorka książki "The Diary of a Flight Attendant" wyznała na łamach Mirror.co.uk, jak należy się pakować. Nie wszyscy pamiętają o kilku rzeczach, które mogą być niezbędne przed lotem.

Mikusova sugeruje zdjęcie soczewek przed lotem i założenie okularów w związku z warunkami panującymi na pokładzie. - Klimatyzacja może sprawić, że oczy będą się wysuszać. Nie będziesz w stanie nic zobaczyć podczas lotu i oszalejesz z powodu uczucia suchości - wyznała w rozmowie z brytyjskim dziennikiem. Stewardessa dodała, że klimatyzacja bardzo wysusza skórę, stąd też dobrze jest mieć ze sobą - zwłaszcza w przypadku dłuższych lotów - krem nawilżający. Dodała również, żeby zawsze w plecaku czy torebce mieć wodę.

Higiena w samolocie

Marika Mikusova dodała, żeby przed lotem - jeśli nie mamy - kupić małą szczoteczkę do zębów z pastą. Możemy tego dokonać nawet na lotnisku, zestawy te są sprzedawane zaraz obok dezodorantów czy mini szamponów. 

Stewardessa wypowiedziała się także na temat higieny pasażerów. - Jeśli bardzo potrzebujesz ponownie nałożyć lakier do włosów w toalecie lub ukryć zapach potu, przykucnij i spryskaj się z przerwami, aby nie uruchomić czujnika dymu w toalecie - radziła. Mikusova dodała, żeby mieć przy sobie chusteczki nawilżane i przetrzeć nimi swoje siedzenie i np. podłokietnik, stolik czy ekran.

Dla wygody… poduszki

Kto ma za sobą długi lot, ten doskonale wie, jak bardzo poduszka może być w takich chwilach zbawienna. - Polecam poduszkę na szyję, ponieważ utrzyma ona głowę w miejscu na wypadek, gdyby obca osoba obok ciebie nie chciała, abyś spał na jej ramieniu - wyznała stewardessa.

Mikusova oznajmiła, że dobrym rozwiązaniem jest… dmuchana poduszka. Dzięki temu zaoszczędzicie miejsce w bagażu. Wiele osób zwija sweter czy kurtkę i z nich formuje podgłówek.

Stewardessa podkreśla, żeby zawsze mieć przy sobie zatyczki do uszu. “Bez tego nie wchodź do samolotu” - powiedziała. Nigdy nie wiadomo, czy nasz sąsiad nie będzie chrapał lub obok nas nie będą siedziały hałasujące dzieci.