Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Tak oszukują na cenach turystów za granicą. “To jest chore”
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 25.09.2023 18:40

Tak oszukują na cenach turystów za granicą. “To jest chore”

Włochy
Fot. Canva, TikTok@allapaulina

Planując podróż to turystycznego miejsca, trzeba mieć świadomość, że ceny będą tam znacznie wyższe niż na obrzeżach. Jak zdradza tiktokerka podróżnicza, we Włoszech właściciele lodziarni żądają od turystów wyższych kwot do zapłaty, niż od lokalnych mieszkańców.

“Taką samą ilość loda Włoch płacił 2,5 - 3 euro, a uwaga turysta 20,30 - 40 euro (...)” - zdradza tiktokerka. 

Tak oszukują turystów we Włoszech

Włochy przyciągają turystów z różnych zakątków świata. Często podróżują tam również Polacy. W niektórych miejscowościach ceny potrafią jednak szokować. Nawet za lody, czy małą kawę można naprawdę sporo zapłacić. Jak się okazuje, niższe ceny mogą mieć lokalni mieszkańcy.

Włoskie lodziarnie podczas sezonu zarabiają krocie. To głównie za sprawą turystów, którzy napędzają tamtejszy biznes. Jak zdradza na Tiktoku @allapaulina, często jedna przepłacamy za gałki lodów. Kobieta przekonała się o tym podczas pracy w jednym z lokali we Florencji. “Już pierwszego dnia od razu było nam powiedziane, że ceny lodów dla turystów będą inne niż dla tubylców, czyli Włochów. Już samo to, że były różne ceny, było chore” - mówi tiktokerka. 

Wyższe ceny dla turystów? Kwoty szokują

Okazuje się, że kwotę, jaką musi zapłacić za loda turysta, diametralnie różni się od tej, która skierowana jest do lokalnych mieszkańców. “Taką sama ilość loda Włoch płacić 2,5 - 3 euro, a uwaga turysta 20,30 - 40 euro. Ceny były totalnie wymyślane, dlatego często zdarzało się, że turyści oddawali te lody lub wprost rzucali nimi w twarz pani ekspedientce” - kontynuuje tiktokerka.

Użytkowniczka Tiktoka przestrzegła swoich widzów, by zwracali uwagę na to, jak wyeksponowane są lody w lodziarniach. Okazuje się, że ma to ogromne znaczenie. “Jeżeli widzicie, że lody są zaprezentowane na takich lodowych górach (...) to albo będą drogie, albo będą niedobre” - tłumaczy kobieta. 

Włochy wciąż na topie. Turyści przybywają tam masowo

Z tegorocznych danych Assotourismo-CST wynika, że w ciągu 12 miesięcy we Włoszech turyści wykupili prawie 400 milionów nocy w obiektach noclegowych. To pokazuje, jaką popularnością cieszy się ten kraj. Jednym z najchętniej odwiedzanych włoskich kierunków jest jezioro Como, gdzie rozprzestrzenia się alpejska panorama nad samą wodą. Innymi równie popularnymi miejscami jest Portofino, Florencja i oczywiście Rzym.