Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów. Program „Test & Go" zawieszony
Ania Radke
Ania Radke 22.12.2021 10:14

Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów. Program „Test & Go" zawieszony

bay-g7967ce161 1280
fot. Pixabay/ Schmid-Reportagen

Tajlandia przywraca obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z zagranicy. Program „Test & Go” zawieszony co najmniej do 4 stycznia. Ma to związek z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa.

Władze Tajlandii wstrzymały co najmniej do 4 stycznia program umożliwiający turystom wjazd bez kwarantanny z powodu obaw o rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa Omikron.

Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów

- Nie będziemy pozwalali turystom na rejestrację w ramach programu „Test&Go" do 4 stycznia, gdy ponownie ocenimy sytuację - poinformował premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha, cytowany przez lokalne media.

Zawieszenie programu "Test & Go" oznacza, że turyści będą kierowani na obowiązkową kwarantannę hotelową. Jej długość wyniesie od 7 do 14 dni w zależności od zaszczepienia i kraju wylotu. Zawieszony zostanie również specjalny program umożliwiający osobom przybywającym do wyznaczonych stref turystycznych na swobodne poruszanie się poza miejscem zakwaterowania. Wyjątkiem będzie jedynie turystyczna wyspa Phuket.

Warto dodać jednak, że około 200 tys. osób, które już zdążyły się zarejestrować w systemie, wciąż będzie mogło wjechać do kraju bez kwarantanny - powiedział rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchana. Osoby, które przyjadą do kraju na wcześniejszych zasadach, będą przechodziły dodatkowy test PCR siódmego dnia od wjazdu do Tajlandii - podaje singapurski dziennik „Straits Times". Rzecznik tajlandzkiego MSZ Tanee Sangrat podkreślił, że wstrzymanie programu jest tymczasowe i ma na celu ochronę przed wariantem Omikron.

Tajlandzkie władze zgłosiły pierwszy przypadek zakażenia Omikronem 21 grudnia. Łącznie w wykryto tam już 63 infekcje nowym wariantem, a 62 z nich stwierdzono u osób przybywających z zagranicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, WP

Tagi: Tajlandia