Turysci.pl
bay-g7967ce161 1280

fot. Pixabay/ Schmid-Reportagen

Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów. Program „Test & Go" zawieszony

22 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 3 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia przywraca obowiązkową kwarantannę dla podróżnych z zagranicy. Program „Test & Go” zawieszony co najmniej do 4 stycznia. Ma to związek z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa.

Władze Tajlandii wstrzymały co najmniej do 4 stycznia program umożliwiający turystom wjazd bez kwarantanny z powodu obaw o rozprzestrzenianie się nowego wariantu koronawirusa Omikron.

Tajlandia przywraca kwarantannę dla turystów

- Nie będziemy pozwalali turystom na rejestrację w ramach programu „Test&Go" do 4 stycznia, gdy ponownie ocenimy sytuację - poinformował premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha, cytowany przez lokalne media.

Zawieszenie programu "Test & Go" oznacza, że turyści będą kierowani na obowiązkową kwarantannę hotelową. Jej długość wyniesie od 7 do 14 dni w zależności od zaszczepienia i kraju wylotu.

Zawieszony zostanie również specjalny program umożliwiający osobom przybywającym do wyznaczonych stref turystycznych na swobodne poruszanie się poza miejscem zakwaterowania. Wyjątkiem będzie jedynie turystyczna wyspa Phuket.

Warto dodać jednak, że około 200 tys. osób, które już zdążyły się zarejestrować w systemie, wciąż będzie mogło wjechać do kraju bez kwarantanny - powiedział rzecznik rządu Thanakorn Wangboonkongchana.

Osoby, które przyjadą do kraju na wcześniejszych zasadach, będą przechodziły dodatkowy test PCR siódmego dnia od wjazdu do Tajlandii - podaje singapurski dziennik „Straits Times".

Rzecznik tajlandzkiego MSZ Tanee Sangrat podkreślił, że wstrzymanie programu jest tymczasowe i ma na celu ochronę przed wariantem Omikron.

Tajlandzkie władze zgłosiły pierwszy przypadek zakażenia Omikronem 21 grudnia. Łącznie w wykryto tam już 63 infekcje nowym wariantem, a 62 z nich stwierdzono u osób przybywających z zagranicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: RMF24, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >

Świat

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >

Świat

Brazylia: Karnawał w Rio odwołany

Czytaj więcej >