Turysci.pl
Tajlandia

fot. Pixabay/ remideligeon

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

10 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rząd Tajlandii rozważa złagodzenie restrykcji granicznych - zapowiedział tamtejszy Minister Zdrowia. Oprócz zniesienia niektórych obostrzeń ma zostać przywrócony program Test & Go, co umożliwi niektórym turystom przylot bez kwarantanny.

Pod koniec grudnia Tajlandia zawiesiła program wjazdowy Test & GO, w ramach którego osoby w pełni zaszczepione mogły uniknąć kwarantanny na miejscu. Turyści mogą obecnie skorzystać jedynie z programu Sandbox, zakładającego spędzanie dużej części wakacji w jednym miejscu. Wszystko może się jednak wkrótce zmienić.

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne

Tajlandia już kilka tygodni temu obiecała złagodzenie zasad wjazdowych, jednak w międzyczasie na świecie wykryto wariant omikron, co uniemożliwiło wprowadzenie ułatwień w życie. Teraz jednak pojawiła się szansa na ponowne otwarcie.

– Zaproponujemy środki, które można bezpiecznie wdrożyć i które są rozsądne z medycznego punktu widzenia – mówi Anutin Charnvirakul, minister zdrowia w rozmowie z Reutersem. – Jeśli zostanie zatwierdzony, mógłby zacząć obowiązywać od 1 lutego.

Na razie rząd nie potwierdził, czy chce jedynie przywrócić programu Test & Go na poprzednich zasadach, czy powrócić do planu ogłaszanego przed wykryciem nowego wariantu koronawirusa.

Zgodnie z drugą wersją wszyscy korzystający z opcji Test & Go mogliby wykonać po przylocie do kraju zamiast testu PCR szybszy i tańszy test antygenowy. Zniknęłaby wówczas konieczność izolacji do czasu otrzymania wyniku (zwykle ok. 24 h).

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: podroze.radiozet.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >