Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością
Magda Antoł
Magda Antoł 01.06.2023 14:13

Szokujące odkrycie na plaży. Woda wyrzuciła na brzeg biały pojemnik z nietypową zawartością

Plaża
Fot. Flickr/Michiel Jelijs

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dziwnym pojemniku znalezionym na brzegu morza. Byli w szoku, gdy dotarli na miejsce i na własne oczy zobaczyli tajemnicze znalezisko. Policjanci rozpoczęli poszukiwania jego właścicieli. 

Policjanci byli zaskoczeni, gdy przyjrzeli się z bliska dziwnemu pojemnikowi z plaży. Jak się okazało była to urna z prochami.

Woda wyrzuciła na brzeg pełną urnę. Policja szukała właścicieli

28 maja na Twitterze lokalni policjanci z Co Stolk i Stephanie Verhaar w Holandii zamieścili dość nietypowe ogłoszenie. Holenderscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dziwnym pojemniku, który został znaleziony na brzegu morza. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że była to pełna urna. 

Czasami na plaży można znaleźć dziwne rzeczy. Tylko tym razem nawet policja była trochę zaskoczona. Postaramy się odnaleźć najbliższych krewnych tej pełnej urny” - poinformowali w mediach społecznościowych.

Sprawa nabrała rozgłosu nie tylko na Twitterze, ale też w lokalnych mediach, więc szansa na to, że uda się odnaleźć właścicieli urny, znacznie wzrosła.

Urnę zwrócono rodzinie

Następnego dnia policjanci poinformowali, że udało się znaleźć najbliższych krewnych, którzy odebrali urnę z komisariatu. Funkcjonariusze podziękowali za liczne udostępnienia tweeta, co przyczyniło się do szybkiego odnalezienia rodziny. W rozmowie z redakcją RTLNieuws wyjaśnili, że pozostawienie urny na plaży nie było celowe. Prawdopodobnie z powodu przypływu i silnego prądu woda wyrzuciła ją z powrotem na brzeg.

Wyrzucanie prochów do morza powszechną praktyką w Holandii

Tego typu znaleziska w Holandii nie są czymś nietypowym. Kremacja jest dość popularna w tym kraju i decyduje się na nią ok. 60 proc. obywateli. Wynika to z wysokich opłat za miejsce na cmentarzu. Od 1991 r. urnę można przechowywać w domu lub rozsypać z niej prochy. Czasami Holendrzy decydują się na wrzucenie prochów do morza, co również jest legalne i powszechne.

Źródła: rtlnieuws.nl, holandiabeztajemnic.pl