Szklarska Poręba w fatalnej sytuacjiWikipedia.org/Cruizer/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Fatalna sytuacja w Szklarskiej Porębie. Mają już dość. Kiedy znów wrócą turyści?

Szklarska Poręba to popularne miasto w Karkonoszach. Każdej zimy zapełniało się tłumem turystów. Inaczej jest w tym roku. Restrykcje wynikające z pandemii koronawirusa znacznie uderzyły w lokalną turystykę. Informacja Turystyczna miasta opowiedziała nam o sytuacji na miejscu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda sytuacja w Szklarskiej Porębie
  • czego spodziewają się władze miasta
  • gdzie uwieczniono widok turystów w mieście

Szklarska Poręba to miasto w górach, które jest niezwykle klimatyczne. Oferuje turystom wiele niezwykłych atrakcji. Niestety, w tym roku nie mogą z nich korzystać. Wynika to z obostrzeń, które narzuciła polska władza. Sytuacja na miejscu jest niezwykle trudna.

Szklarska Poręba. Trudna sytuacja w czasie pandemii

28 grudnia w Polsce rozpocznie się kwarantanna narodowa, która potrwa aż do 17 stycznia. To ostatnie dni na korzystanie z wyjazdów turystycznych. Nie jest to jednak proste, ponieważ wcześniej zamknięto już hotele i gastronomię.

Ostatnie dni swobodnego przemieszczania się nie sprawiły, że turyści pojawili się w Szklarskiej Porębie.Jak przekazała portalowi Turyści.pl Informacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie, „jest zmniejszony ruch turystyczny". Wynika to oczywiście z wielu restrykcji.

Choć zamknięto hotele, nadal można udawać się na wycieczki jednodniowe. Niestety, w przypadku Szklarskiej Poręby nie jest to zauważalne. - Ruch jednodniowy czy kilkugodzinny nie pokrywa benefitu wyjazdów turystycznych - przekazuje nam Informacja Turystyczna.

- Rozmaite atrakcje placówkowe, takie jak na przykład dinoparki, są zamknięte. Pogoda jest jaka jest. Nie da się korzystać z nart. Pozostają tylko spacery po lesie - podaje przedstawiciel miasta.

Informacja Turystyczna zaznacza, że przedsiębiorcy turystyczni w Szklarskiej Porębie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji". Co więcej, nie mają oczekiwań, co do większego zainteresowania turystów po 17 stycznia.

Władze miasta spodziewają się, że restrykcje nie zostaną zdjęte zgodnie z zapowiedziami i zostaną wydłużone. Nie wykluczają też, że „branża hotelarska i gastronomiczna będą ostatnimi, które zostaną otworzone". Trudną sytuację można zaobserwować także w innym mieście w górach. Pisaliśmy o tym tutaj.

Wspomnienia w Google Maps

Teraz w Szklarskiej Porębie nie można zaobserwować tłumów turystów. Inaczej było w przeszłości. Takie obrazy można zauważyć między innymi w Google Maps korzystając z opcji Street View. Wirtualnie spacerując po mieście można zauważyć, gdzie pojawiało się najwięcej tłumów.

Tłumy przy straganach z pamiątkami, ulice obstawione samochodami, kolejki przy wejściach na szlaki czy duży ruch na ulicach - to obrazy, które można zauważyć spacerując wirtualnie pod mieście.

Turyści uwiecznieni w Google Maps

Turyści w Szklarskiej Porębie, fot. Google Maps (screen)

Szklarska Poręba to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić po zdjęciu panujących w Polsce restrykcji. Koniecznie trzeba odwiedzić słynne Śnieżne Kotły, czy schronisko Kochanówka. Atrakcji jest więcej. Przeczytać o nich można tutaj.

Obrazy turysci.pl

Samochody turystów, fot. Google Maps (screen)

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Źródło: Naszemiasto.pl, Wikipedia

Następny artykuł