Turysci.pl
flight-gc8674f15d 1280

fot. Pixabay/ OrnaW

Szef linii lotniczych chce utworzenia ogólnokrajowej listy "no-fly"

18 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Prezes Delta Air Lines Ed Bastian wystąpił z petycją do resortu sprawiedliwości USA o stworzenie ogólnokrajowej listy "no-fly". Znaleźliby się na niej niesforni pasażerowie linii lotniczych.

Linie lotnicze walczą z agresywnymi zachowaniami pasażerów, które nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Jednym z głównych powodów awantur na pokładzie samolotów stały się bowiem odmowy przestrzegania obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Prezes Delta Air w liście do prokuratora generalnego USA Merricka Garlanda zaznaczył, że chociaż incydenty nie zdarzają się często, lista "no-fly" "pomoże zapobiec przyszłym incydentom i będzie mocnym ostrzeżeniem przed konsekwencjami nieprzestrzegania przez pasażerów [...] poleceń personelu pokładowego".

W ubiegłym roku Federalna Administracja Lotnictwa odnotowała rekordową liczbę 5981 przypadków niewłaściwego zachowania. Aż 72 proc. z nich dotyczyło sporów o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek.

FAA w 2021 roku ogłosiła więc politykę "zero tolerancji" dla niesfornych podróżnych - przypomina portal CNBC. W 350 przypadkach wszczęte zostały działania związane z naruszeniem prawa. W tym roku zgłoszono już 323 przypadki niesfornych pasażerach.

Sama linia Delta zakazała latania za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczek 1900 osobom. Pojawił się nawet pomysł, aby linie lotnicze dzieliły się danymi ze swoich list "zakazu lotów" obejmujących niesfornych pasażerów.

Prokurator generalny Garland w listopadzie poinstruował prokuratorów, aby priorytetowo traktowali przypadki destrukcyjnych i agresywnych zachowań. Wśród nich wyróżniono napaść na członków załogi samolotów lub innych pasażerów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >