Turysci.pl
Szczepienie ułatwi podróże

fot. pixabay/Branzer

Europejski kraj znosi kwarantannę dla turystów. Ale trzeba się zaszczepić

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Szczepienie przeciwko koronawirusowi jest coraz bardziej istotne w turystyce. Władze Rumunii ogłosiły, że osoby, które je przyjmą, będą zwolnione z kwarantanny po przyjeździe. To nie jedyna zmiana w zasadach podróżowania do tego państwa.

Szczepienie przeciwko COVID-19 będzie ogromnym ułatwieniem dla turystów, którzy wybierają się do Rumunii. Zaszczepieni dołączyli do grona osób, których nie obowiązuje kwarantanna narodowa. Władze kraju podały szczegóły w sprawie.

Szczepienie zniesie kwarantannę

Władze Rumunii podpisały już rozporządzenie mówiące, że wszyscy zaszczepieni nie będą zobowiązani do odbycia kwarantanny po przyjeździe do kraju. Jest jednak pewien warunek. Trzeba mieć za sobą już dwie dawki szczepionki.

Druga dawka może być przyjęta najpóźniej 10 dni przed przyjazdem do kraju. Dodatkowo szczepienie musi być udokumentowane. Takie zaświadczenie zwolni z kwarantanny turystów z tak zwanej "żółtej strefy", do której należy między innymi Polska.

Kwarantanną nie muszą martwić się także te osoby, które zachorowały już na koronawirusa i wyzdrowiały. Muszą mieć jednak potwierdzenie przejścia choroby. Wjazd tych osób bez żadnych restrykcji będzie możliwy, jeżeli wykonają test na obecność koronawirusa i jego wynik będzie negatywny.

Warto pamiętać, że 14-dniowa kwarantanna obowiązuje jedynie tych, którzy przyjeżdżają do Rumunii na minimum 4 dni. Jeżeli ktoś będzie przebywał w kraju do 72 godzin, może ominąć izolację. Warunkiem jest jednak wykonanie testu na COVID-19.

Rumunia to kraj, który do tej pory nie cieszył się dużym zainteresowaniem turystów. Jest tam jednak wiele atrakcji, które z pewnością spodobają się wielu osobom, dlatego warto odwiedzić to miejsce, jeśli będzie taka możliwość.

Jedną z największych rumuńskich atrakcji turystycznych jest Sighișoara, czyli słynne miasto Drakuli. Fani mrocznych historii i postaci hrabiego-wampira zobaczyć mogą na własne oczy dom oraz popiersie Włada Palownika - to on był pierwowzorem przerażającego potwora z książki Brama Stokera. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Sighisoara, fot. pixabay.com/Jwalters7

Szczepienia a turystyka

Jak się okazuje, oprócz Rumunii także wiele innych państw zamierza wprowadzić uproszczenia w podróżowaniu dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. W tym gronie znalazły się między innymi popularne wśród turystów Seszele.

Aby bezpiecznie podróżować na Seszele, konieczne jest przyjęcie dwóch dawek szczepionki na SARS-CoV-2. Minister turystyki, Sylvestre Radegonde, ma nadzieję, że otwarcie na zaszczepionych podróżnych pomoże zminimalizować straty branży turystycznej.

Jak już pisaliśmy wcześniej, z informacji przekazywanych przez władze poszczególnych krajów wynika, że po przyjęciu szczepionki będzie można wjechać nie tylko na teren Seszeli. Otwarcie się na zaszczepionych wczasowiczów zapowiedziały także Cypr, Singapur oraz Izrael.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Seszele, fot. pixabay.com/ninaboots

Źródło: Wirtualna Polska, Radio Zet, Wikipedia

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >