Turysci.pl
szczepienia tajlandia

Fot. pixabay.com/ igorovsyannykov

Kolejny kraj chce wpuścić turystów bez kwarantanny, ale trzeba się zaszczepić. Inne państwa już się zdecydowały

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Szczepienia na SARS-CoV-2 ruszyły już w wielu krajach, a rządy coraz poważniej rozważają je jako warunek przekraczania granicy bez kwarantanny. Taki ruch proponują między innymi wiodące grupy hotelowe w Tajlandii. Wiele wskazuje na to, że rząd przychyli s

Szczepienia na koronawirusa mogą wkrótce stać się jednym z warunków ułatwiających podróże po świecie. Również w Unii Europejskiej coraz głośniej poruszany jest temat paszportów szczepionkowych. Na ten moment do krajów rozważających zwolnienie z kwarantanny po drugiej dawce szczepionki dołączyła Tajlandia.

Tajlandia rozważa szczepienia jako warunek podróży bez kwarantanny

Tajlandia otworzyła się na turystykę, jednak jest to jeden z kierunków z najbardziej skomplikowaną procedurą wjazdową. Aby dostać pozwolenie na wjazd, należy nie tylko wypełnić szereg dokumentów (między innymi opłacone rezerwacje hotelowe czy ubezpieczenie zdrowotne), ale również przejść zarówno kwarantannę jak i test na koronawirusa.

Pojawił się jednak pomysł, by poluzować te restrykcje dla osób, które zostaną zaszczepione na COVID-19. Podobne działania zapowiedziały już również Singapur i Cypr, o czym pisaliśmy już na początku tego miesiąca. Osoby, które posiadają zaświadczenie o szczepieniu, nie muszą również przechodzić kwarantanny po powrocie do Polski.

Propozycja poluzowania restrykcji wyszła z rąk sieci hotelowych, jednak wiele wskazuje na to, że za pomysłem szybko wstawią się także inni przedstawiciele branży turystycznej. Zgodnie z wyliczeniami, na które powołuje się portal Fly4Free, przez ograniczenia i samą pandemię aż co trzeci biznes w tej gałęzi gospodarki został zamknięty.

Turystów przyciągają do Tajlandii przede wszystkim malownicze laguny i plaże, które znajdują się zarówno w części kontynentalnej jak i na wyspach. Jedna z najpiękniejszych znajduje się na wyspie Ko Phi Phi Don. Znajdziemy tam również idealne miejsca do nurkowania.

Stolicą Tajlandii jest Bangkok, który oferuje atrakcje dla miłośników miejskiego zgiełku i zakupów lokalnych produktów. Właśnie tam znajduje się najsłynniejszy rynek w całej Tajlandii to Damnoen Saduak – pływający targ. Najkorzystniejszym środkiem transportu w mieście jest Sky Train.

Bangkok, fot. Pixabay/ Simon

W Bangkoku znajduje się również Świątynia Szmaragdowego Buddy, jedna z najpiękniejszych budowli tego typu w całym kraju. Zobaczyć tam można przede wszystkim naturalnej wielkości posąg Buddy, odlany ze szczerego złota. Waży on 75 kg.

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Tajlandii jest jednak świątynia Złotego Buddy, znajdująca się również w Bangkoku. Oficjalna nazwa tej świątyni mieszczącej się to Wat Traimit. Mieści się w niej największy na świecie posąg Buddy, który ma 3 metry i waży ponad 5 ton.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Fly4Free, Onet

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >