Święta w ZakopanemRobertParma (CC-BY-SA-3.0)

Nie będzie wyjazdów na Święta i Sylwestra? Wszystko zależy od jednego, strach planować wyjazd

Święta w górskim klimacie w ostatnich latach stały się trendem wśród turystów. W tym roku jednak jest inaczej. Hotelarze alarmują, że zainteresowanie jest znikome. Powodem ma być pandemia koronawirusa. Polacy obawiają się większych obostrzeń, a nawet lockdownu.

Święta i Sylwester w górach to świetny pomysł. Warto wykorzystać dni wolnego na wypoczynek zamiast na lepienie pierogów. Górale są jednak zaniepokojeni aktualną sytuacją. Zdecydowana większość miejsc wciąż jest wolna. Liczą, że turyści czekają na rezerwację do ostatniej chwili.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

Święta i Sylwester w górach. Zmartwienie hotelarzy

Święta w górach to nie tylko czas wypoczynku, ale także bardziej klimatyczne spędzanie Bożego Narodzenia. W takich miastach jak Zakopane czy Karpacz święta są bardziej urokliwe. Do tego jest większa szansa na spędzenie ich w śnieżnym krajobrazie.

W tym roku jednak zainteresowanie jest znikome. Powodem jest pandemia koronawirusa. Obawa przed lockdownem, dużymi obostrzeniami czy dużą liczbą zachorowań sprawia, że Polacy rezygnują z wyjazdów. Hotelarze mają nadzieję, że większość czeka do ostatniej chwili.

Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniuMinister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniuCzytaj dalej

- W tym roku widać wyraźny spadek listopadowych rezerwacji ze względu na pandemię i wprowadzane przez rząd obostrzenia. Do połowy listopada odnotowaliśmy spadek o ok. 40 proc. w porównaniu do 2019 roku - powiedziała Wirtualnej Polsce Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.

- W związku z pandemią, wyniki dotyczące sprzedaży pakietów świątecznych są dużo niższe względem ubiegłych lat. Zauważalny jest dłuższy okres oczekiwania przed dokonaniem rezerwacji związany z obawą całkowitego lockdownu i warunkami anulacji - mówi z kolei Ewa Pustelnik z Aries Hotel & Spa w Zakopanem.

Ekspert w branży hotelarskiej Dariusz Galica ocenił, że zainteresowanie względem poprzedniego roku spadło znacząco. Na ten moment zarezerwowanych jest około 20 procent miejsc noclegowych. W poprzednich latach o tej samej porze było to już 80 procent.

Hotelarze mają nadzieję, że sytuacja jeszcze ulegnie zmianie. 29 listopada to dzień, do którego obowiązują aktualne obostrzenia. Być może później pojawią się zmiany, które sprawią, że turyści zmienią zdanie.

- Mam sygnały z branży hotelowej, że zainteresowanie świętami i sylwestrem jest znikome. To się wpisuje w ogólny trend w turystyce, trwający od wielu miesięcy. Rezerwujemy wszystkie imprezy w ostatniej chwili, bo czekamy na rozwój sytuacji epidemicznej - powiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Eksperci zauważają jednak, że nie spadło szukanie kwater na portalach noclegowych. Może to wskazywać na potwierdzenie tezy o czekaniu na nowe informacje na temat obostrzeń. Polacy przeglądają oferty, ale wstrzymują się z rezerwacją.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła
2. Jeden z większych banków w Polsce masowo wysyła wezwania do zapłaty grupie klientów. Sytuacja budzi kontrowersje
3. Polska aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie z lotniska. Od razu zawrzało. Lawina komentarzy nie miała końca

- Obserwujemy zwiększoną aktywność i zainteresowanie ofertą świąteczną i sylwestrową na stronie hotelu oraz dużą liczbę zapytań dotyczących szczegółów pobytu. Wierzymy, że goście nie zrezygnują z wyjazdów - poinformowała Ewa Pustelnik.

Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubraniaZima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubraniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
  2. Pod osłoną nocy podłożył ogień pod trzy stodoły. Nie ma wątpliwości, w okolicy grasuje podpalacz
  3. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  7. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł