Turysci.pl
Suntago odpowiedź parku

Fot. Facebook.com/Suntago

Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystów

1 Marca 2020

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Suntago Park of Poland to największy, zadaszony park wodny w całej Europie. Znajduje się w miejscowości Wręcza, niedaleko Mszczonowa, około godziny drogi od Warszawy. Tysiące turystów nie mogło się doczekać, aż dojdzie do jego oficjalnego otwarcia. Gdy to w końcu nastąpiło, atrakcję zalały prawdziwe tłumy. Przetestować nowe miejsce chcieli wszyscy, pojawiło się jednak również wiele słów krytyki. Niektórzy turyści czuli się zawiedzeni i zwracali uwagę na rzekome niedociągnięcia. Teraz w tej sprawie głos zabrali przedstawiciele Suntago. 

Suntago Park of Poland zabiera głos ws. słów krytyki

Pierwszym zarzutem turystów było usunięcie możliwości wystawiania oceny atrakcji na Google Maps. Specjalnie z tego powodu powstała grupa na Facebooku, na której turyści dzielili się wrażeniami. Pojawiły się zażalenia, że firma zrobiła to celowo, by uniknąć niepochlebnych opinii. Jak podaje Onet, prawdopodobnie wizytówka została jednak zablokowana przez Google, a powodem mogła być zbyt duża ilość informacji, które wysłali sami użytkownicy. 

- Obecnie wizytówka jest w trakcie weryfikacji. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie ponownie widoczna wraz ze zdjęciami i opiniami gości, które są dla nas bardzo cenne - cytuje oświadczenie Suntago Onet. 

Niektórzy użytkownicy sugerowali na Facebooku, że poszczególne atrakcje mogą być niebezpieczne, bo dochodziło na nich do drobnych wypadków. W odpowiedzi na to Park of Poland również wystosował kilka słów. 

- W związku z przypadkami incydentów związanych z nieprawidłowym korzystaniem ze zjeżdżalni, działając zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa, musieliśmy chwilowo wyłączyć z użytku wybrane zjeżdżalnie. Korzystanie z niektórych atrakcji w strefie Jamango można zakwalifikować jako formę doznań ekstremalnych, dlatego goście powinni pamiętać o stosowaniu się do zaleceń ratowników i pracowników parku oraz przestrzeganiu oznaczeń dot. bezpieczeństwa, umieszczonych przy poszczególnych atrakcjach - cytuje oświadczenie Onet. 

Pojawiła się również odpowiedź na zarzuty, jakoby nie wszystko w Suntago było gotowe do działania, jak sugerowała część turystów. 

- Od 20 lutego dostępne są wszystkie atrakcje znajdujące się w wewnętrznej części Suntago wraz z basenami zewnętrznymi. [...] Wiosną tego roku planowane jest otwarcie bazy noclegowej Suntago Village, a latem zagospodarowanej linii brzegowej jeziora. Chcemy zaznaczyć, że wszystkie prace budowlane odbywające się w Park of Poland są zgodne z zasadami BHP i nie zagrażają bezpieczeństwu gości, korzystających z atrakcji Suntago - czytamy w oświadczeniu. 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >