Turysci.pl
Tatry

fot. Pixabay/ DzidekLasek

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje 16-latka

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Śmiertelny wypadek w słowackich Tatrach. Nie żyje 16-letnia dziewczyna, która spadła z punktu widokowego. Ratownikom udało się dotrzeć na miejsce, jednak było już za późno, żeby ją uratować.

W poniedziałek w Dolinie Kwaczańskiej po słowackiej stronie Tatr, na granicy pomiędzy Górami Choczańskimi a Tatrami Zachodnimi, doszło do śmiertelnego wypadku.

train-4755589 1280

W pociągu PKP Intercity zepsuły się wszystkie toalety jednocześnie. Jechał z Zakopanego do Gdyni

CZYTAJ DALEJ

Śmiertelny wypadek po słowackiej stronie Tatr

Portal tatromaniak.pl poinformował, że 16-latka runęła w dół z punktu widokowego o nazwie Mały Rohacz. Na razie nie wiadomo jednak, co dokładnie się wydarzyło, dlaczego straciła równowagę i spadła w przepaść.

Wypadek wydarzył się na trudnym terenie, dlatego świadkowie nie byli w stanie dotrzeć do poszkodowanej, aby udzielić jej pierwszej pomocy. Udało się to dopiero ratownikom słowackiej Horskiej Zachrannej Sluzby.

Ratownicy zjechali oni do poszkodowanej na linach, jednak było już za późno, żeby jej pomóc. Nastolatka w wyniku poniesionych obrażeń zginęła na miejscu.

Coraz więcej śmiertelnych wypadków w Tatrach

Informacje o śmiertelnych wypadkach w Tatrach pojawiają się w ostatnich dniach coraz częściej. Niedawno polski TOPR informował o śmierci dwóch turystów.

Jeden z turystów zmarł po upadku z Kościelca, od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego. Świadkowie od razu zaalarmowali ratowników TOPR, jednak było już za późno. Turysta zmarł na miejscu.

Inny śmiertelny wypadek w Tatrach wydarzył się 15 czerwca, kiedy z Rysów spadł 40-letni turysta. Jak poinformowało TOPR, mężczyzna poślizgnął się na śniegu nieopodal szczytu i spadł 400 metrów w dół.

Na miejscu wypadku pojawili się ratownicy TOPR, którym niestety nie udało się uratować mężczyzny. Jego ciało zostało znalezione w rejonie Buli pod Rysami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

Czytaj więcej >

Europa

Polska turystka biła swojego męża podczas wakacji. Obsługa hotelu wezwała policję

Czytaj więcej >

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >