Skalne miasto też w Polsce.Fot. Wikipedia.org/Tomasz Przywecki/CC BY 3.0/

W Polsce też mamy Skalne Miasto. Tysiące Polaków nawet nie wie

Skalne miasto w Polsce? Tak, i to w bardzo turystycznym regionie kraju. Okazuje się, że prawdziwa ciekawostka dla miłośników nieco bardziej egzotycznych krajobrazów, jest tuż pod przysłowiowy nosem.

Skalne miasto znajduje się na południu Polski, co nie powinno dziwić - polskie góry faktycznie skrywają wiele turystycznych pereł. Ten punkt zaś jest o tyle wyjątkowy, że przyjechała tu nawet ekipa z Hollywood.

Pożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcjaPożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcjaCzytaj dalej

Gdzie jest polskie skalne miasto?

Redakcja ChilliZet zdradza, że skalne miasto znajduje się w południowo-zachodniej Polsce w paśmie Sudetów Środkowych. Ściany kompleksu tworzą naprawdę imponujące korytarze, a szczyty wyjątkowej konstrukcji cieszą się wysokością nawet 850 m n.p.m. Ten specyficzny labirynt ma nawet swoją nazwę - turyści poszukujący niecodziennej atrakcji powinni pytać o Błędne Skały.

Skalne miasto w Błędnych to także świetna propozycja dla miłośników trekingu. Przez pasmo biegnie kilka szlaków m.in. z tym od Dusznik-Zdroju do Karłowa na czele. Jest także porównywalna ścieżka z Polanicy-Zdroju do Karłowa. Co więcej, okolice polskich Sudetów cieszą się popularnością także poza granicami kraju. To tutaj kręcono niektóre sceny do słynnej ekranizacji Lewisa.

Skalne miasto w Narnii

Góry Stołowe były istotną lokacją przy okazji prac nad drugą odsłoną “Opowieści z Narnii”. Po tym jak ekipa filmowa odwiedziła Podlasie, twórców zainteresowało również skalne miasto. Za tło w scenie snu Łucji (granej przez Georgie Henley) robiły okolice Wodospadu Kamieńczyk i labiryntu Błędne Skały. To tam dziewczynka widzi chyba najbardziej znaną postać, z której film słynie w świecie kinematografii– lwa Aslana, mitycznego króla Narnii.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Niestety, aktorzy nie przyjechali do Polski, a ich bohaterowie zostali dodani do polskich gór komputerowo. Wszystkie efekty specjalne były wykonywane w hali produkcyjnej w Nowej Zelandii. Co ciekawe, nie tylko skalne miasto miało swoje pięć minut w Hollywood. W netflixowskim Wiedźminie pojawia się zamek Ogrodzieniec z okolic Krakowa. Zabytek pojawił się w 8. odcinku serialu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: ChilliZet

Następny artykuł