Turysci.pl
Siedlce

Wikimedia CC BY-SA 3.0

Byliście w Siedlcach? Miasto oferuje wiele fascynujących atrakcji

24 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Siedlce mają do zaoferowania więcej, niż moglibyście przypuszczać. Chociaż miasto we wschodniej części województwa mazowieckiego, przez niektórych jest jedynie mijane w drodze do Warszawy, warto się tam zatrzymać. Znajdziecie tam zaró

Siedlce to miasto, które słynie z prawdziwych perełek architektonicznych. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy warto odwiedzić miejscowość położoną we wschodniej części województwa mazowieckiego, możecie przestać się wahać. Szczególne wrażenie robi Pałac Ogińskich, który jest jednym z najbardziej imponujących zabytków w całych Siedlcach. Wybudowany w 1730 roku przez Kazimierza Czartoryskiego obecnie jest jedną z największych atrakcji turystycznych.

Odwiedzając Siedlce, warto również przespacerować się Parkiem Aleksandria. Na terenie obiektu znajdziemy wiele interesujących obiektów jak staw z urokliwą wyspą czy dąb Bolesław, który jest pomnikiem przyrody. To dobre miejsce na spacer z dziećmi ze względu na umieszczony w centrum parku plac zabaw. W mieście coś dla siebie znajdą także fani świątyń. Największy podziw budzi Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest siedzibą diecezji siedleckiej.

Siedlce i główne atrakcje turystyczne

Siedlce bez wątpienia słyną z architektury. Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika jest budynkiem starszym od wspomnianej wcześniej katedry. Wewnątrz świątyni znajdują się obrazy z kolekcji Ossolińskich, które przedstawiają 4 ewangelistów. Warto także zwrócić uwagę na zaprojektowany przez Stanisława Zawadzkiego murowany ołtarz główny. W jego wnęce umieszczono obraz Matki Świętej Śnieżnej. W bocznych ołtarzach możemy natomiast podziwiać obrazy Szymona Czechowicza.

Wśród innych budynków zabytkowych, jakie możemy obejrzeć, odwiedzając Siedlce, wypada także zwrócić uwagę na wybudowany w połowie XVIII w. ratusz nazywany „Jackiem", kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa czy też kamienicę stojącą przy ul. Floriańskiej 5. Jeśli architektura jest waszą pasją, z pewnością znajdziecie tu wiele interesujących miejsc z długą i bogatą historią.

Jeśli jeszcze nie obraliście tego kierunku w czasie urlopu, polecamy wam odwiedzić Siedlce. Natomiast jeśli już byliście w tym fascynującym mieście, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach na Facebooku. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach w Zakopanem i Karpaczu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >