Turysci.pl

Pixabay.com/Alexandra_Koch

Sezon zimowy u naszych sąsiadów może zacząć się już 18 grudnia. Nie chcą już czekać

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaką ofertę dla fanów wyjazdów zimowych mają Czechy

  • jakie warunki należy spełnić przed wyjazdem

  • co warto zobaczyć w Czechach

Sezon zimowy już wkrótce się zacznie. Grudzień to miesiąc opadów śniegu, mrozów, a także świąt. To dla niektórych oznacza także czas urlopów. W tym roku w Polsce wyjazd będzie niemożliwy, ale inaczej jest w Republice Czeskiej. Choć istnieją przeciwskazania, tamtejsi politycy postanowili nie czekać z rozpoczęciem sezonu zimowego.

Sezon zimowy za polską granicą

Czechy są coraz popularniejsze wśród polskich turystów. Da się to także zauważyć przy okazji wyjazdów zimowych. Nic dziwnego, ponieważ kraj proponuje bogatą ofertę dla turystów. To świetna alternatywa dla polskich stoków.

Tuż za polską granicą można znaleźć 191 stacji narciarskich liczących 765 wyciągów. Co prawda w większości ośrodki niewielkie, ale można skorzystać także z kurortów narciarskich z prawdziwego zdarzenia, które liczą powyżej 40 kilometrów tras.

- Otwarcie ośrodków narciarskich jest zapowiadane na 18 grudnia, ale wszystko się może zmienić - powiedziała w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą" Ivana Bílková, która pracuje na stanowisku dyrektora Czech Tourism w Polsce.

Pomimo pandemii koronawirusa, Czechy postanowiły nie zamykać hoteli i atrakcji i umożliwić wyjazdy na ferie. Wyjeżdżając do tego kraju, trzeba pamiętać jednak, że od 3 grudnia Polaków obowiązują pewne restrykcje. Polska znalazła się w gronie państw wysokiego ryzyka zagrożenia.

Oznacza to, że bez odbycia obowiązkowej kwarantanny, na teren Czech można wjechać na maksymalnie 24 godziny w celach służbowych lub w celu załatwienia ważnej sprawy. W przypadku wyjazdu turystycznego sprawa jest bardziej skomplikowana. 

Przed wyjazdem na planowany urlop w Czechach, należy wykonać test na obecność koronawirusa. Należy to zrobić najpóźniej 72 godziny przed przyjazdem do kraju. Badanie można też wykonać na terenie Czech, ale najpóźniej 5 godzin po przyjeździe. Dodatkowo trzeba wypełnić formularz lokalizacyjny.

Niestety Polacy nie mieli tyle szczęścia do Czesi. Z powodu drugiej fali zachorowań na COVID-19, polski rząd postanowił zamknąć hotele aż do końca ferii i zaapelował po pozostanie w domach. To cios dla polskiej branży turystycznej. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Czeskie atrakcje turystyczne

Góry i stoki narciarskie nie są jedyną atrakcją Czech. Warto odwiedzić też stolicę kraju, czyli Pragę. Jednym z najbardziej unikatowych miejsc jest Ulica Złota. która znajduje się na terenie zamku. Wartym uwagi obiektem jest Tańczący Dom wybudowany w 1996 roku. To świetny przykład dekonstruktywizmu w architekturze. Szczegóły na temat tego miasta podawaliśmy tutaj.

Poza Pragą koniecznie trzeba odwiedzić także Skalne Miasto. Jest położone bardzo blisko polskiej granicy, dlatego Polacy chętnie je odwiedzają. Pośród skał niegdyś mieszkali ludzie, wznoszone były zamki. Do Skalnego Miasta tłumnie zjeżdżały prawdziwe sławy: August II Mocny czy sławny poeta Wolfgang Goethe.

Źródło: Onet, Wikipedia

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]