Turysci.pl
Seszele otwierają się na turystów

fot. wikimedia.org/Rakoon/Public Domain Dedication/https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

Seszele otwierają się dla turystów. Tylko test, znoszą kwarantannę

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Seszele otworzyły się dla turystów. Władze znoszą konieczność odbycia obowiązkowej kwarantanny, a podróżni będą musieli okazać tylko negatywny test na COVID-19, by przekroczyć granicę. W ciągu kilku tygodni chcą też zaszczepić na koronawirusa wszystkich mieszkańców.

  • 25 marca Seszele ogłosiły otwarcie granic dla turystów

  • Podróżni nie muszą przechodzić kwarantanny. Wjazd gwarantuje negatywny test na COVID-19

  • Wyspy chcą w najbliższym czasie zaszczepić wszystkich obywateli

Seszele niezwykle ucierpiały w wyniku pandemii koroknawirusa. W 2020 roku liczba turystów spadła tam aż o 70 proc., co dla kraju utrzymującego się w znacznej mierze z przyjezdnych, oznaczało gigantyczne straty.

Rząd robił wszystko, by jak najszybciej umożliwić podróżnym z zagranicy wjazd na teren kraju. W ostatnich tygodniach przeprowadzano tam masową akcję szczepień, a 25 marca złagodzono przepisy graniczne.

Seszele otwierają się dla turystów

Od czwartku turyści, którzy chcą przekroczyć granice Seszeli, nie muszą już poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Wystarczy, że okażą negatywny wynik testu na COVID-19, zrobiony na 72 godziny przed wylotem.

biura turystyczne mają więcej czasu na zwrot

Realizacja vouchera turystycznego. Projekt ustawy o przedłużeniu przyjęty

CZYTAJ DALEJ

Dodatkowo, na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przeczytać można informację o konieczności wykupienia ubezpieczenia medycznego. Warunek jest taki, że pokrywać ono musi koszty leczenia, kwarantanny lub izolacji w wyniku zakażenia koronawirusem.

Dodatkowym wymogiem stawianym przez rząd Seszeli jest wykupienie pobytu w autoryzowanych przez władze ośrodkach. Ten aspekt jest bez wątpienia korzyścią dla turystów, bo mogą być pewni, że hotele te będą przygotowane na przyjmowanie gości i przestrzegane w nich będą wszelkie środki bezpieczeństwa i przepisy sanitarne.

Przed wylądowaniem dane dotyczące rezerwacji naszego lotu, zakwaterowania oraz testu na COVID-19 zarejestrowań trzeba na stronie seychelles.govtas.com.

Jakie przepisy obowiązują na Seszelach?

Wszelkie przepisy i zasady obowiązujące na Seszelach w związku z pandemią koronawirusa, dostępne są na stronie advisory.sechelles.travel. Od 25 marca przylecieć tam mogą obywatele wszystkich krajów z wykluczeniem wyłącznie Republiki Południowej Afryki.

Aby przekroczyć granicę, nie trzeba się szczepić, choć władze miejscowe do tego zachęcają. Po przylocie trafić można na wyrywkową kontrolę zdrowotną, obejmującą pomiar temperatury, sprawdzenie występowania charakterystycznych objawów czy posiadane dokumenty.

Na miejscu władze apelują o unikanie długotrwałych kontaktów z lokalną społecznością, zgromadzeń i zatłoczonych miejsc. Obowiązkowo usta i nos zasłaniać trzeba maseczkami w miejscach publicznych, zalecane jest też zachowywanie dystansu społecznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >