Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Seszele otwierają się na turystów. Już 25 marca
Patryk Korzec
Patryk Korzec 05.03.2021 22:31

Seszele otwierają się na turystów. Już 25 marca

Coco Island, Seszele
Coco Island, Seszele/fot. wikimedia.org/Jmhulllot/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Sylvestre Radegonde, minister spraw zagranicznych i turystyki Seszeli, ogłosił, że jego kraj przyjmie podróżnych z całego świata już 25 marca. 

Seszele zapraszają na urlop

Pierwsze informacje o otwieraniu granic tego turystycznego raju pojawiły się już w styczniu, jednak sytuacja pandemiczna na świecie była wyjątkowo dynamiczna. Do tej pory na Seszele przylecieć mogły wyłącznie osoby zaszczepione oraz obywatele krajów z tzw. zielonej listy. 

Od 25 marca wypocząć w rajskim klimacie będzie mógł każdy, konieczne jest jednak zaakceptowanie jednego warunku. Przede wszystkim, każdy podróżny będzie musiał wykonać nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem test na koronawirusa. 

Jeśli wynik będzie negatywny, możemy cieszyć się wczasami na Seszelach bez żadnych ograniczeń, to wyspiarskie państwo nie wymaga bowiem odbycia kwarantanny. Na stronie polskiego MSZ również nie ma informacji o restrykcjach obowiązujących w tym państwie, natomiast konieczne jest jeszcze uzyskanie zgody na wyjazd. 

Zgodnie z informacjami, które redakcja Turyści.pl odnalazła na stronie polecanej przez Gov.pl jako wiarygodne źródło informacji, na miejscu konieczne jest zachowywanie dystansu społecznego, a goście są zobowiązani do noszenia masek na twarzy w miejscach publicznych. 

Masowe szczepienia drogą do otwarcia turystyki międzynarodowej na Seszelach

Przyczyny tak korzystnej oferty urlopowej doszukiwać się można w masowo wykonywanych na Seszelach szczepieniach. Dane Our World Data informują, że obecnie już 25 proc. społeczeństwo przyjęło dwie dawki, dzięki czemu kraj ten jest na trzecim miejscu na całym świecie w szybkości działania systemu podawania preparatu. 

Kampania szczepień zakończyła się sukcesem. Rząd zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić ochronę społeczeństwa. Doszliśmy do punktu, w którym otwarcie naszych granic jest kolejnym krokiem umożliwiającym ożywienie gospodarcze – mówił Sylvestre Radegonde. 

Turystyka jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki Seszeli, władzom więc bardzo zależało, by jak najszybciej zacząć znów przyjmować przyjezdnych z całego świata. Co ciekawe, przełożyło się to też na kolejność szczepień. 

Osoby pracujące w branży turystycznej na Seszelach znalazły się w grupie 0 w kolejce do przyjęcia preparatu - wraz ze służbami medycznymi.

Mimo sytuacji panującej w wyspiarskim państwie, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje, by unikać podróży zagranicznych, o ile nie są one konieczne. Zwraca się też uwagę na potencjalne trudności, które mogą wystąpić po powrocie z kraju. Przypomnijmy, że wszystkie osoby przylatujące do Polski komunikacją masową mają obowiązek poddania się izolacji lub okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Możliwe jest też przejście błyskawicznego badania na lotnisku, po przylocie do kraju, przed oficjalnym przekroczeniem granicy

Polacy mogą podróżować na Seszele bez konieczności dopełnienia obowiązku wizowego - wystarczy nam ważny paszport. Oficjalnie, zgodnie z informacjami na stronie rządowej, po przylocie konieczne jest również okazanie rezerwacji noclegu, danych kontaktowych oraz udowodnienia, że posiada się środki na pokrycie kosztów pobytu. Nie są to jednak praktyki stosowane w praktyce wobec każdego turysty. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Tagi: Afryka lot